Neeiliuota odė CHORUI

Pirmadieniais ir ketvirtadieniais.
18 val.
Kaip supranti, tai yra dienos pabaiga.. galbūt kažkas tiesiai iš darbo, paskaitų, gal kažkas tuo metu tik pakilo iš lovos, o kitas pasiėmęs vaiką iš darželio užstrigo kamščiuose ir vėluoja.. atrodo, gali surasti šimtus priežasčių neiti, bet kažkokia nematoma gija tave traukia į senutėlę, tinkais apdribusią, bet pilną istorijos, vitražiniais langais išmargintą salę.
Pirmosios minutės po 18 val. būna sunkios ir vangios, o naujiems – nedrąsios… būna skauda galvą, nugarą, dažnai nueini alkanas, arba vis dar nerviniesi dėl kolegų pasakytų žodžių, kaimynų triukšmo, ar šiaip dėl kokio politinio/religinio/socialinio šurmulio, tyliai sušlami „labas“ ir stoji į savo vietą… Geresnėm dienom, būna, užskrendi į trečią aukštą (valandą prieš!!!) lyg neliesdamas žemės kojomis, nes nekantrauji muzikuoti. Būna visaip ir visiems skirtingai. Tačiau, kas vyksta vienodai mumyse, tai yra tie VIDINIAI, nelabai pamatuojami procesai.
=======VEIKSMAS=====================
Vadovas paduoda toną – įkvepi gilesnį gurkšnį oro – su „pastatytu“ balsu bandai išstumti „ju u unnno o o o o oooo“. Bandai. Gal ne visada tiksliai, bet procesai vyksta. Kokie?
F I Z I O L O G I N I A I:
❗️pagerėja kvėpavimas, laikysena ir raumenų darbas!
❗️išsiskiria daugiau endorfinų, serotoninų, oksitoksinų bei dopaminų – visi laimės hormonai, „painkillers“!
❗️sustiprėja imuninė sistema = kortizolio (streso hormonas) kiekis krenta!
❗️trumpalaikė perspektyva: po 2 val. išeini laimingesnis, atsipalaidavęs, dažnai – pamiršęs viską, kas neramino! Choriokai, ar taip? 🙋🏼‍♀️

❗️ilgalaikė perspektyva: stipriai gerėja atmintis, išsiugdai balso kontrolę, gerėja oratoriniai gebėjimai, mažini demensijos riziką, valdai kvėpavimą = gyveni pilnais plaučiais deguonies ir jausmo!

K U – LT – Ū R I N I A I:
 
Supranti simbolius kūriniuose: rūta, žirgelis, jūra, marios, sodelis ir kt. Jų prasmę protėvių dienose/gyvenimuose. Išmoksti muzikos (ir ne tik) istorijos. Įvertini Lietuvos kompozitorius, palygini juos su kitataučiais. Labiau „raukiantiems“ muziką – įsisavini dermes, faktūras ir visus kitus mandrumus. Aplankai vietas. Mokaisi kasdien. Mokaisi kultūros. Užaugini kokybės supratimą.
Ne teoriškai, ir ne kalbom, PRAKTIKUOJI MEILĘ TĖVYNEI!🇱🇹
S O C I A L I N I A I:
Ir.vėl.tie.laimės.hormonai. Muzikos pagalba išskirti endorfinai suaktyvina „social bonding“ instinktą. Pleti akiratį. Surandi savo žmones-dovanas. Sinchroniškas dainavimas su būriu kitų žmonių stimuliuoja komandinį darbą (dažnai – komandinį kvėpavimą)… trumpiau tariant, daraisi bendruomeniškesnis, jautiesi pripažintas ir reikalingas. Chorinė bendruomenė ugdo empatiją, pasitikėjimą ir toleranciją žmonių tipams, specialybėms, politinėms ir religinėms pažiūroms, socialinėms padėtims, humoro jausmui, juoko garsumui, vėlavimui, neatrašymui, valgymo ypatumams, kalbėjimo tonui, žvilgsniams, ŽMOGUI…
.. n e s atėjus tai akimirkai, kai stovi prieš žiūrovus, tu – nebesi asmenybė, tu esi vienyje ir lygus su kitais 20+n ir turi stengtis, o labiausia – pajausti…
Na, nebent tu visame kame „flying solo“. Ir nelabai nori augti.
—/\/\__/\—💔—/\__/\/\—tada— basta————
Kartą, labai mylimas autorius N.N. rašė:
“Žmogau, vaikščiok vienas, kalbėkis su savim pačiu ir nesislėpk chore.”
O aš nesutikdama sakyčiau… Žmogau, geriau sušilk chore, nei slėpkis vienas. Žmonės kalba, kad choras, svarbus kaip oras (šitą pasiskolinau😏) ir dar pigiau nei psichologas!

AČIŪ buvusiems, esantiems ir dar tik ateisiantiems į mūsų kompaniją! O iki-mėnulio-ir-atgal AČIŪ choro trejybei: 

🧠 🥇Algirdui Šumskiui

♥️ 🎹Justei Šilaitei

👂🏻👁📱📸📆💌🖋📣Ievai Stasiulaitytei

 
GRETA GYRAITĖ
‎Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ 
Daugiau apie chorą „Pajūrio aidos“: https://www.aukuras.org/klaipedos-universiteto-misrus-choras-pajurio-aidos-1

Parašykite komentarą