Chorinės muzikos seminaras „Giedokime naują giesmę“ Jurbarke

2017 m. rugpjūčio 14-19 dienomis Jurbarke vyko XXII-asis chorinės muzikos seminaras „Giedokime naują giesmę“. Tarptautinio giedojimo meistriškumo seminaro organizatoriai –  Lietuvos evangeliškosios bažnytinės muzikos sandrauga (LEBMS, vad. Laura Matuzaitė Kairienė), Šiaurės Vokietijos evangelikų liuteronų bažnyčia ir Jurbarko evangelikų liuteronų parapija (kun. Mindaugas Kairys). 

Į chorinio giedojimo seminarą susirinko dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Jurbarko ir kitų. Kelios dešimtys dainininkų repetavo skirtingos apimties ir stiliaus kūrinius, kuriuos atliko baigiamuosiuose koncertuose Vilkyškiuose ir Šilutėje. Tai romantikų G. Faure „Dievo žodžio šviesa“ ir F. Mendelssohn Bartholdy 4 dalių kantata „Kas Dievui duodasi valdyti“ (solistė Emilija Daškevičiūtė) bei šiuolaikinių, XX-XXI a., džiazo kompozitorių brito Bobo Chilcotto „Mažosios džiazo mišios“ (Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus ir Agnus Dei dalys) ir amerikiečio Marko Hayes „Tvirčiausia apsaugos pilis“ (ž. Martino Liuterio, liet. kalbą pritaikė L. Matuzaitė Kairienė). Romantizmo epochos kūriniams akompanavo Šiaulių styginių kvartetas „Viola“, džiazui – rinktinė instrumentinė grupė iš Kauno ir Šilalės. Seminaro meno vadovas ir vyr. dirigentas – Hansas Jurgenas Vulfas iš Vokietijos.

Nors seminaro darbotvarkė buvo nepaprastai intensyvi (4 repeticijos ir vakarinis giedojimas bažnyčioje – beveik 7 val.), vis tik seminaro dalyviai popietinio poilsio valandas skyrė Jurbarko krašto pažinimui: aplankė Senovinės technikos muziejų Smalininkuose (įkūrėjas ir ekskursijų vadovas Justinas Stonys); memorialinį skulptoriaus  Vinco Grybo (ekskursiją vedė jauniausia skulptoriaus anūkė vitražistė Rasa Grybaitė) ir Jurbarko krašto muziejus, įsikūrusius buvusiame karališkame Jurbarko dvare; Šilinės smuklę/karčiamą – Panemunių regioninio parko informacinį centrą su ekspozicija-gamtos mokykla. 

LEBMS seminaras 2017 Silute

 

 

Parašykite komentarą