XX „Europa Cantat“ chorų festivalis vyks Taline

Džiugu, kad jau šį savaitgalį į Kauną, „Lituania Cantat“ rengiamą II tarptautinį Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio festivalį ir konkursą, suvažiuos chorai iš Baltijos šalių, Lenkijos ir Norvegijos; dar smagiau, kad gegužės 3-6 d. į „Kaunas Cantat“ sugužės net 15 chorų (apie 500 dalyvių!) iš 8 kraštų  – Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Čekijos ir Danijos; ir galima įsivaizduoti, koks sujudimas kils šią vasarą Taline, kai liepos 27 – rugpjūčio 5 d. į XX-tąjį „Europa Cantat“ suplauks chorai iš beveik visų pasaulio šalių! Jau dabar yra užsiregistravę per 3000 dalyvių iš daugiau nei 50 šalių! Tarp jų ir lietuviai!

Europos chorų asociacija „Europa Cantat“ kas 3 metus rengia Europos chorų festivalius, kuriuose dalyvauja ir kitų žemynų chorai. Organizatoriai didžiuojasi, kad šią vasarą į Taliną suvažiuos ne tik Europos, bet ir Taivano, Panamos, Japonijos, JAV, Kanados chorai ir vokaliniai ansambliai ir pirmą kartą „Europa Cantat“ festivalių istorijoje – choras iš Libano. 

 

Pirmasis „Europa Cantat“ festivalis įvyko 1961 m. Passau (Vokietija), kiti – įvairiuose ir vis kituose Europos miestuose. Vidutiniškai jis sutraukia apie 4000 dalyvių – dainininkų, dirigentų kompozitorių ir chorų vadovų. XX-tasis  Europos chorų festivalis Taline, kaip ir ankstesnieji, dalyviams suteiks daug galimybių praplėsti savo akiratį – vyks meistriškumo kursai, kuriuose galima bus dirbti su aukščiausios klasės chorų dirigentais, prisijungti prie specialių dirigentų arba kompozitorių programų, išgirsti įvairių žanrų chorinę muziką, atrasti tikrus chorinės muzikos perlus. „Europa Cantat“ 2018 šūkiai – „Dainuok ir keisk pasaulį“, „Dainuok ir pažink/atrask, kultūrą, kartas, žanrus“, „Su daina įženk į naujus laikus“. 

Chorams registracija į „Europa Cantat“ 2018 Taline vyksta iki balandžio 30 d. Galimi įvairūs dalyvavimo variantai – „paketai“: visam festivaliui – 8 dienoms, pusei festivalio – 4 dienoms ir „jubiliejaus paketas“ – 3 dienos, taip pat yra galimybė tapti vienos dienos dalyviu.

 

Žinia, Estija, kaip ir Lietuva, šiemet švenčia savo valstybės 100-metį. Tai progai skiria ne tik  Dainų šventę, bet ir XX-tą „Europa Cantat“ festivalį. Džiugi žinia dalyviams, kad, kaip ir Dainų šventėse, viso festivalio „Europa Cantat“ metu viešasis transportas bus nemokamas, kontrolieriams užteks parodyti dalyvio pažymėjimą/ženklelį. 

Parašykite komentarą