Šiauliuose – XI-oji vokalinių ansamblių šventė – konkursas „Pavasario melodijos“!

 

2019 m. kovo 9 d., šeštadienį, Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7) vyko XI vokalinių ansamblių šventė-konkursas „Pavasario melodijos“. Tradiciniame konkurse šiais metais pasirodė net 25 dalyviai – vokaliniai ansambliai, duetai, solistai – iš įvairių Lietuvos miestų kultūros įstaigų bei kitų organizacijų, žiūrovus žavėdami skirtingų lietuvių autorių, stiliaus ir kontrastingų charakterių kūriniais.

 

Šventę-konkursą „Pavasario melodijos“ nuo 2007 metų organizuoja Šiaulių kultūros centro vokalinio ansamblio „Dainora“ dalyvės ir meno vadovė Ramutė Majauskienė. Konkurso tikslas – aktyvinti vokalinio žanro atlikėjų meninę saviraišką populiarinant lietuvių kompozitorių kūrybą, skatinant mėgėjų meno kolektyvų veiklą, suburiant bendrų interesų žmones.

Siekiame kelti mėgėjų meno kolektyvų meninį lygį, neskirstant kolektyvų pagal amžiaus grupes ar turimas kategorijas. Šventėje dalyvauja ne tik respublikinių konkursų diplomantai, bet ir įvairūs kolektyvai bei atlikėjai iš įvairių Lietuvos vietovių, dar neturintys žymesnių laimėjimų ar nominacijų. Tokiu būdu sudaromos sąlygos kolektyvų bendravimui ir bendradarbiavimui, suteikiant galimybę koncertuoti, tobulėti klausantis kitų dainininkų atliekamų kūrinių“, – sako vokalinio ansamblio „Dainora“ meno vadovė Ramutė Majauskienė.

Šventėje-konkurse klausytojai išgirdo respublikiniuose konkursuose įvairias kategorijas ir nominacijas pelniusių kolektyvų ir naujai susibūrusių atlikėjų programas. Scenoje pasirodė Šiaulių, Vilkaviškio, Radviliškio, Raseinių, Joniškio, Akmenės, Jurbarko miestų ir rajonų kultūros įstaigų bei kitų organizacijų lygių balsų ir mišrūs vokaliniai ansambliai, solistai ir duetai. „Džiaugiamės, kad vokalinių ansamblių šventė-konkursas kasmet pritraukia vis daugiau mėgėjų meno kolektyvų iš įvairių Lietuvos rajonų. Praėjusiais metais sulaukėme 17-os, o šiais metais Rėkyvos kultūros namuose savo gražiausius pasirodymus dovanojo net 25 dalyviai“, – sako R. Majauskienė.

Konkurso dalyviai atliko du privalomus konkursinius lietuvių autorių kūrinius, o pageidaujantys varžytis dėl nominacijos papildomai atliko trečiąjį kūrinį. Pagal konkurso patvirtintus nuostatus, kiekvienos grupės dalyviai yra apdovanojami I, II, III vietos diplomais, o kolektyvas, geriausiai atlikęs dainą Lietuvos, tėvynės, gimtinės tematika, apdovanojamas specialiu prizu ir nominacija „Dainuoju Lietuvai“.

Dalyvių pasirodymus vertina kompetentinga komisija: pirmininkas, Lietuvos nusipelnęs artistas, choro dirigentas, muzikos pedagogas doc. Sigitas Vaičiulionis ir nariai – solistė, muzikos pedagogė Kristina Valčiukienė ir Šiaulių kultūros centro choro „Tremtinys“ meno vadovas, dirigentas, muzikos pedagogas doc. dr. Romaldas Pečeliūnas. Komisija vertina konkurso dalyvių kūrinių atlikimo techniką ir charakterį, kūrybiškumą ir savitumą, sceninę kultūrą.

Šventės organizatorius – Šiaulių kultūros centro vokalinis ansamblis „Dainora“.

Renginys nemokamas.

‎Editos Varkalienės nuotr.

Parašykite komentarą