Visuotiniame chorų sąjungos susirinkime nebuvo kvorumo

 
 
Sausio 25 -ą dieną Kaune susirinkę chorų dirigentai išsiskirstė, nepatvirtinę metinės ataskaitos ir naujos įstatų redakcijos – šių klausimų svarstymas buvo atidėtas, nes pritrūko susirinkimo dalyvių – vos 8 žmonių neužteko iki reikiamo kvorumo.
 
Tačiau buvo aptarti kiti klausimai: artėjančius renginius  – Moksleivių Dainų šventę ir „Europa cantat junior“ pristatė Raimondas Katinas ir Silvija Pročkytė, diskusijoje buvo liečiami moksleivių šventės repertuaro bei studentų chorų reikalai. ,,Vasaros akademijos“ vadovas Vytautas Miškinis papasakojo apie šių metų akademijos išskirtinumą – šiais metais ,,Vasaros akademija“ sudarys galimybes lankytis „Europa cantat junior“ renginiuose, dalyvaujant ,,Study tour“ programoje. Užsiregistravusiems Lietuvos chorų dirigentams (ne vilniečiams) Lietuvos chorų sąjunga apmokės nakvynę, taip pat planuojama pora specialių renginių greta „Europa cantat junior“ bendros programos.
 
Chorų sąjungos prezidentė Rasa Gelgotienė kalbėjo apie 2020-ųjų planus ir strategines kryptis, kuriuose skirta dėmesio moterų chorų renginiams, regioninių chorų projektams, būsimų chorvedžių rengimui, chorų situacijai universitetuose. Pagrindiniu strateginiu uždaviniu Lietuvos chorų sąjunga, kaip kūrybinė choro dirigentų asociacija, laiko choro dirigento kūrybinės veiklos skatinimą bei įvertinimą. Prezidentė paragino chorvedžius pradėti nuo savęs ir, organizuojant chorinius renginius prisiminti, jog choro dirigentai yra muzikos profesionalai, todėl jų kuriamos koncertinės programos bei dirigavimas scenoje turi būti taip pat apmokamas, kaip ir kitų profesijų profesionalių muzikantų pasirodymai. Taip pat ir patys choro dirigentai turėtų už savo pasirodymus scenoje reikalauti honoraro, o ne tik ,,sausainių ir autobuso“ choristams. 
 
Atskiro dėmesio susilaukė chorų situacija Lietuvos universitetuose. Buvo parengta rezoliucija, kurią susirinkimo dalyviai siūlė dar koreguoti.
 
Po kavos pertraukėlės, kurioje susirinkimo dalyviai turėjo galimybę pabendrauti neformalioje aplinkoje, įvyko dar pora atskirų pasitarimų. Moksleivių chorų vadovai turėjo klausimų vyriausiam šventės dirigentui Raimondui Katinui, o studentų chorų vadovai tęsė diskusiją dėl rezoliucijos bei svarstė studentų festivalio bei artėjančios ,,Gaudeamus“ šventės reikalus.
 
 

Parašykite komentarą