Vilniaus universiteto kamerinio orkestro ir choro iš Indonezijos jungtinis koncertas

Rugsėjo 19 d. sostinės Šv. Jonų bažnyčioje Vilniaus universiteto kamerinis orkestras pradėjo savo naująjį sezoną koncertu „Indonezijos suvenyras“. Vos spėjęs atsikvėpti po jau devintą kartą Šanchajuje vykstančio tarptautinio muzikos festivalio ,,MISA”, orkestras (meno vadovas ir dirigentas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas – asistentas Modestas Jankūnas) vilniečius pakvietė į koncertą kartu su Parahyangan katalikiško universiteto choru iš Indonezijos.


Pirmą kartą kartu pasirodę kolektyvai pakvietė vilniečius į nuostabų rytų ir vakarų kultūras apjungiantį koncertą. Jame skambėjo XIX pab.-XXpr.a. čekų kompozitoriaus, romantiko Antonino Dvoržako ,,Serenada styginiams E-dur”, taip pat dar gegužę Lietuvoje koncertavusio norvegų pianisto, vieno žymiausių šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo kūrinys ,,Dark night of the soul”, Kristinos Vasiliauskaitės ,,Trys lietuvių liaudies dainos”, taip pat Parahyangan katalikiško universiteto dirigento bei meno vadovo Ivan Yohan kūrybos vaisiai. Choras klausytojus pradžiugino aranžuotomis liaudies dainomis bei tradiciniais Indonezijos šokiais.


Parahyangan katalikiško universiteto choras – vienas geriausių Indonezijos muzikinių kolektyvų, pelnęs pripažinimą ne tik savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Jo programoje skamba žinomų Azijos ir Europos klasikų bei pasaulietinės muzikos kūriniai.


Skirtingai nei dauguma kitų, Parahyangan choras į savo pasirodymus visada įtraukia judesio – šokio elementus ir taip leidžia žiūrovui pajusti tikros indonezietiškos kultūros skonį. Nuo 1995 m. choras pradėjo skinti apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose, diriguojant dabartiniam dirigentui ir meno vadovui I. Yohan. Menininko ryšys su vokaline ir chorine muzika užsimezgė dar studijuojant Parahjangan Katalikų universitete. Vėliau jis išvyko į Olandiją, kur įgijo klasikinio dainavimo bakalauro ir chorinio dirigavimo magistro laipsnius. Mainų programos pagalba, jaunasis dirigentas kurį laiką gyveno ir mokėsi Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, chorinio dirigavimo paslapčių pas Vytautą Miškinį, o vokalo meistriškumo – pas Algirdą Janutą.


,,Vilnius visada užėmė labai svarbią vietą mano širdyje. Tai miestas – pilnas gyvenimo, grožio ir muzikos. Nuo tada, kai su mainų programa atvykau studijuoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, svajojau kada nors su savo choru koncertuoti Vilniuje. Su Modesto Jankūno, Pauliaus Bernardo Koncės ir Vilniaus universiteto kamerinio orkestro pagalba ši mano svajonė bus įgyvendinta”, – nostalgiškai apie Vilnių atsiliepia dirigentas.

‎‎

Viktorija Brazaitė

Parašykite komentarą