Vilniaus universiteto choras „Gaudeamus“ leidžiasi į koncertinį turą Niujorke

 

Šiomis dienomis Vilniaus universiteto mišrus choras „Gaudeamus“ išvyksta į Niujorką (JAV), kur lietuvių bendrijos JAV kvietimu lapkričio 2 d. surengs Vėlinėms dedikuotą koncertą. 

Šiemet 80-tąjį sezoną pradėjęs choras „Gaudeamus“ už Atlanto gyvenantiems pasaulio lietuviams bei Niujorko (JAV) miesto gyventojams ir svečiams pristatys Lietuvoje dar negirdėtas Stanislaw Moryto mišias „Missa brevis pro defunctis“, atliks nuo Lietuvos Didžiosios kunigaikštytės laikų atliekamą Šv. Kazimierui skirtą giesmę, taip pat lietuvių kompozitorių Vaclovo Augustino, Juozo Naujalio kūrinius. 2019 m. Lietuvoje paskelbti Juozo Naujalio metais, tai neatsitiktinai į programą įtrauktas kompozitoriaus kūrinys In monte Olivetti.

 „Vilniaus universiteto choro „Gaudeamus“ misija yra ne tik ugdyti aukštos muzikinės kultūros žmogų, bet choro gastrolėmis prisidėti ir prie kultūrinės diplomatijos, Vilniaus universiteto ir visos Lietuvos vardo garsinimo“, – pasakoja choro meno vadovė Rasa Gelgotienė. Anot jos, kiekviena tokia kelionė ne tik leidžia pristatyti nuostabius klasikos ir lietuvių kompozitorių kūrinius tarptautiniu mastu, bet taip pat leidžia choristams pažinti skirtingas pasaulio kultūras, papročius, užmegzti saitus su pasaulio lietuviais, savo akimis pamatyti kultūrinius šalių skirtumus bei panašumus. 

Vilniaus universiteto mišrus choras „Gaudeamus“ – vienas seniausių ir žymiausių Lietuvos studentų chorų. Kolektyvą subūrė žymus chorvedys, kompozitorius, vargonininkas Konradas Kaveckas. Nuo 1995 m. chorui vadovauja Rasa Gelgotienė. Kolektyvas aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, koncertuoja užsienyje, šiemet Lietuvos aukštųjų mokyklų konkurse iškovojo pirmą vietą, o jau kitąmet minės savo 80-ties metų jubiliejų.

Parašykite komentarą