Vilniaus mergaičių choras „Dixi“ laimėjo Sidabrą ir choras.lt specialųjį prizą VIII-ajame „Šiauliai Cantat“

„Lituania Cantat“ – daugiausia chorų į Lietuvą pritraukianti koncertinė organizacija – spalio 4-7 dienomis surengė VIII-ąjį chorų festivalį ir konkursą „Šiauliai Cantat“. Nenuostabu, kad į chorų šventę Saulės mieste suvažiavo šiauriniai kaimynai – latvių jaunimas, vaikai ir moterys iš Rygos, Jelgavos, Kuldigos ir Brocenų, juk jiems Šiauliai – šalia. Latviai rungėsi suaugusiųjų ir vaikų chorų ir  ansamblių bei folkloro kategorijose bei atliko daugiausia latvių kompozitorių (E. Ėšenvalds, R. Dubra ir kt.) kūrinius, bet skambėjo ir B. Chilcott, J. Rheinberger, C. Monteverdi ir kt. užsienio kompozitorių kūryba.

Lietuvą atstovavo du kolektyvai – Radviliškio muz. m-klos jaunių choras „Saulės vaikai“ (vad. Inga Petrauskienė) ir Vilniaus Algirdo muz. m-klos mergaičių choras „Dixi“ (nuotr., vad. Snieguolė Meškauskienė). Abu chorai dalyvavo vaikų iki 16 metų chorų kategorijoje (A2), taigi, varžėsi tarpusavyje. Radviliškio choras, liūdna, bet nepadainavo nė vieno lietuvių kompozitoriaus kūrinio, Vilniaus „Dixi atliko G. Martini „Tristis est anima mea“, A. Piazzolla „Libertango“ ir lietuviškus: G. Savinienės „Šviesioji viltis“ ir Snieguolės Meškauskienė aranž. „Vai žydėk žydėk“. Už pastarojo interpretaciją kolektyvui buvo įteiktas choras.lt kūrėjų sąjungos specialusis prizas „Už meistrišką šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus kūrinio atlikimą“.

 

Konkursą vertino tarptautinė žiuri: Fabio Pecci (Italija), Luc Anthonis (Belgija), Remigijus Adomaitis (Lietuva) ir Rolandas Daugėla (Lietuva). 

‎Konkurso Grand Prix laimėjo Kuldigos moterų vokalinis ansamblis „Karamelės“ (vad. Agnese Čiče), I ture įvertintas 93,5 balais, o finale – 90,75 balais. Aukso medalis įteiktas taip pat latvėms – Brocenų KEC moterų chorui „Laiksne“ (vad. Inara Berzina; I ture – 90 balų, finale – 87,75 balai), Sidabras atiteko mergaitėms iš Vilniaus – Algirdo muz. m-klos chorui „Dixi“ (vad. S. Meškaiskienė; I turas – 88,75, finalas – 87 balai), Bronza – vėl latviams: Rygos mišriam chorui „Skanupe“ (vad. Janis Almanis Palmbahs, I turas – 88 balai, finalas – 86 balai).

 

Vilniaus mergaičių chorui „Dixi“ – tai jau antras laimėjimas šiais metais. Kovo mėnesį jos parsivežė Auksą, o vadovė – geriausio dirigento diplomą ir taurę iš tarptautinio chorų konkurso Gdanske. 

 

 

 

Parašykite komentarą