Vilniaus „Liepų“ iškovotas portugališkas Auksas ir Sidabras – dovana Lietuvos 100-mečiui

2018 m. birželio 22–25 d. Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyko 7-tasis tarptautinis chorų festivalis ir konkursas „Coros de Verão“, kuriame dalyvavo ir Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“.
 
Aktyviai koncertuojantis ir Vilniaus bei Lietuvos vardą sėkmingai garsinantis įvairių festivalių dalyvis ir konkursų laureatas Vilniaus moterų choras „Liepos“ praėjusį savaitgalį Lisabonoje laimėjo Aukso diplomus sakralinės ir folkloro muzikos kategorijose bei Sidabro diplomą lygių balsų kategorijoje. Folkloro muzikos kategorijoje „Liepos“ pasirodė su Linos Kairytės išplėtota lietuvių liaudies daina „Turėja liepa“, Donato Zakaro „Parbėg laivelis“, Artūro Noviko „Sodauto“; sakralinės muzikos kategorijoje – Josef Rheinberger „Salve Regina“, Thomas Lui de Vittoria „Duo Seraphim“, Jacobus Gallus „Pueri concinite“; lygių balsų kategorijoje – Jacobus Gallus  „Haec Dies“, Vaclovo Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“, Martin Ramroth „Jubilate“.

Turtingu kultūriniu gyvenimu garsėjančiame Lisabonos Belemo rajone vykusiame festivalyje taip pat pasirodė Lisabonos Grigališkojo instituto vaikų, jaunimo ir kamerinis chorai, vaikų choras „Canzona“ iš Lenkijos,  jaunimo choras iš Tenerifės, choras „Soli Deo Gloria“ iš JAV, „Regina Coeli“ choras iš Portugalijos, Lisabonos aukštesniosios muzikos mokyklos kamerinis choras, choras „emCANTUS“ iš Portugalijos Lisabonos bendruomenės choras, dainininkai „Coronation Singers“ iš Singapūro. Kolektyvai varžėsi šešiose kategorijose.


Festivalis „Coros de Verão“ garsėja tuo, kad jame dalyvaujantiems meniniu ir kultūriniu požiūriu skirtingiems chorams sukuriamos galimybės ne tik varžytis aukščiausio lygio chorų konkurse, bet ir pasirodyti įvairiose istorinėse Lisabonos vietose susirinkusiai publikai.
 
„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės Vilniaus kultūros centro moterų choro „Liepos“ kolektyvo ir vadovės Audronės Steponavičiūtės Zupkauskienės iniciatyva ir laimėjimais. Vos prieš mėnesį XVII-ajame tarptautiniame Felikso Novoviejskio chorinės muzikos festivalyje, kuris vyko gegužės 17–19 d. Lenkijos mieste Barczevo, „Liepos“ laimėjo Aukso diplomą ir tapo geriausiu konkurso užsienio choru bei buvo apdovanotos už geriausią liaudies dainos atlikimą (V. Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“). Ir štai puikus choro įvertinimas Portugalijoje, pasitinkant Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos…“. Tai ypatinga dovana Lietuvai Valstybės atkūrimo šimtmečio proga,“ – pasidžiaugė Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.
 

Daiva Mažiulytė

Parašykite komentarą