VII Tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis klausytojams žada ir šimtmečius žavinčios muzikos, ir grigališkojo choralo bei elektronikos atspalvių

Vilnius Jokubo fest 2017-1

 

Rudens pradžią šviesiais garsais nuspalvinsiantis tarptautinis šv. Jokūbo festivalis parodys, kokia įvairi yra sakralinė muzika, ir kvies lankytojus pasirinkti tai, kas jų skoniui artimiausia. Rugsėjo 1 d. startuosiantis VII tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis šiais metais žada ir vėl nustebinti klausytojus renginių įvairove ir atlikėjų profesionalumu.

Šiais metais festivalis dedikuotas pasaulio piligrimų Šv. Jokūbo keliui (Camino de Santiago) ir Europos Tarybos Santjago de Kompostelos deklaracijos 30-mečiui. 1987 m. Europos Taryba paskelbė Šv. Jokūbo kelią pirmuoju kultūriniu keliu bei Europos paveldo ir tapatybės simboliu – kolektyvinės atminties sklidina erdve, peržengiančia atstumus, sienas ir kalbos barjerus. Anot festivalio meno vadovo ir choro „Vilnius“ vyr. dirigento A. Dambrausko, „Šv. Jokūbo festivalis ir jame skambantys kūriniai simboliškai įprasmina išsakytas Šv. Jokūbo kelio vertybes: sakralinė muzika, šlovindama amžinąsias ir visuotines vertybes, pajėgi peržengti žemiškuosius skirtumus ir kalbėti universaliai, nepriklausomai nuo tikėjimo ir kultūrinių skirtumų. Džiaugiamės, kad festivalio idėją palaiko vis daugiau žmonių, tarp jų ir Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė.“

Festivalio metu bus surengti devyni koncertai Vilniuje, Kaune ir Alytuje. Festivalį atidarys svečiai iš Austrijos – koncertus Kaune ir Vilniuje dovanos Hartbergo sakralinės muzikos draugijos choras (Kirchenmusikverein Hartberg). Įvairiaspalvę programą ir netikėtas kūrinių aranžuotes klausytojai galės išgirsti Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncerte. Intriguoja ir mistišką atmosferą žada rugsėjo viduryje skambėsiantis „Amžinybės virpėjimas“ – netikėtai viduramžių tradicijas, grigališkąjį giedojimą, ir dabarties technologijas, elektroninę muziką, sujungsiantis Vilniaus universiteto giedojimo mokyklos „Schola Cantorum Vilnensis“ ir kompozitoriaus Gintaro Samsono bendras projektas.

Laiko patikrintas grožis ir didingas gyvenimo šlovinimas laukia Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ koncerte, o su muzikos dabartimi publika kviečiama susipažinti choro „Vilnius“ parengtame autoriniame Vaclovo Augustino kūrinių koncerte. Alytaus klausytojų lauks choro “Vilnius” paruoštas vakarų Europos ir Lietuvos kompozitorių sakralinės muzikos kūrinių repertuaras. Spalio mėnesį skambės vaikų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ atliksiantis vieno garsiausių lietuvių chorvedžių Vytauto Miškinio kūrinius. Festivalį vainikuos choro „Vilnius“ dovana: pernai festivalį užbaigęs Alfredo Schnittkes Koncerto chorui premjera Lietuvoje, šiemet choras festivalio uždarymo renginį papuoš kitu A. Schnittkes šedevru – Requiem.

Pasak renginio organizatorių, kaip į piligrimystę besileidžiantis žmogus yra pagaunamas kelio dvasios, taip ir į festivalio renginį atėjęs muzikos klausytojas bus užvaldomas muzikos dvasios. Kaip sakralus kelias pašventina juo einantį piligrimą, taip ir po vienuolyno skliautais skambėsianti sakrali chorų muzika pašventins jos klausytoją. Kaip kelias veda per naujus kraštus, taip muzika nuves ten, kur galbūt nebuvo ketinta eiti, parodys tai, ko nebuvo laukta, sukels emociją, kuri buvo seniai pamiršta. Kaip prieš 30 metų parašyta deklaracija kalba apie vienybę, taip į Šv. Jokūbo festivalį atvykstančių chorų giesmės bylos apie didžiausią žmogaus gyvenimo vertybę – bendrystę kūryboje.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Festivalį organizuoja koncertinė įstaiga valstybinis choras Vilnius, pamokslininkų ordino Dominikonų Vilniaus šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolynas. Visi festivalio renginiai – nemokami, todėl lankytojai raginami aktyviai domėtis ir atrasti belaikio grožio ir amžinybės pojūčio persmelktą sakralinės muzikos žavesį.

Vilnius Jokubo fest 2017-2

Festivalio programa: https://www.facebook.com/events/JokuboFestivalis

Parašykite komentarą