VDU ŠA mišrus choras „Ave Vita“ dainavo Graikijos publikai

 

2019 m. birželio 8-9 dienomis Graikijoje, Atėnų priemiestyje Kifisijoje, vyko 31-asis tarptautinis Kifisijos chorų festivalis, į kurį buvo pakviestas dalyvauti Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos mišrus choras „Ave Vita“, vadovaujamas prof. Kastyčio Bariso. Studentų choras surengė net du koncertus – lietuviškus kūrinius publikai atliko tiek pirmą, tiek antrą festivalio dienomis. Lietuvių choras buvo palydėtas garsiomis graikų ovacijomis. „Ave Vita“ porą kūrinių atliko kartu su Kifisijos savivaldybės mišriu choru – vieną jų graikų kalba, o kitą – žemaitiškąją „Pempel pempel kuoduotoj“. Stebėtina, tačiau šį greitą ir net lietuviams sunkiai ištariamą kūrinį graikų choras buvo labai gerai išmokęs. Šios sėkmės priežastis ta, jog Kifisijos savivaldybės mišriame chore dainuoja buvusi ilgametė choro „Ave Vita“ choristė, gyvenanti Atėnuose, išmokiusi savo kolegas graikų choristus tinkamai tarti šios lietuvių liaudies dainos žodžius. Nors chorų festivalis netruko ilgai, lietuvių ir graikų chorų nariai, kartu sudainavę keletą jiems mielų dainų, susidraugavo. Kifisijos savivaldybės bei kiti graikų chorai buvo pakviesti dalyvauti chorų konkurse Lietuvoje.


Tarp festivalio žiūrovų buvo ne vienas Graikijoje gyvenantis lietuvis. Po koncertų jie dalinosi savo įspūdžiais, buvo sužavėti choro „Ave Vita“ ekspresyviai bei energingai atliekamomis dainomis, džiaugėsi, jog tarp kitų dainų teko išgirsti ir pasiilgtų lietuvių liaudies dainų („Oi lunkela“, „Saulala nusilaida“ ir „Jau aušt aušružė“).


Lietuvių choristams buvo skirtas ypatingas organizatorių dėmesys – šie surengė šventinę vakarienę, taip pat ekskursiją į Graikijos širdies – Akropolio – muziejų.


Iš saulėtosios Graikijos „Ave Vita“ parsivežė ne tik festivalio diplomus, tačiau ir saulę bei aukštą oro temperatūrą, patikrinę tarptautines orų prognozes dabar galbūt pamatytumėte, jog Graikijoje šiuo metu net šalčiau nei Lietuvoje.

Lina Romančikė

Parašykite komentarą