„Vaidilutės“ tarptautiniame chorų konkurse „Cracovia cantans“ laimėjo pirmąją vietą!!!

 

Dovilė Šileikytė

Birželio 6–9 dienomis Krokuvoje vyko X-tasis tarptautinis chorų festivalis „Cracovia cantans“, kuriame dalyvavo du chorai iš Lietuvos – Vilniaus kolegijos merginų choras „Vaidilutės“ (vad. Genovaitė Kumpienė, koncertmeisterė Dalia Šakenytė, chormeisterė Gabrielė Pintukaitė-Pocienė) ir Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ (vad. Algirdas Šumskis). Šie du kolektyvai buvo vieninteliai renginio dalyviai iš Baltijos šalių.

„Vaidilutės“ moterų chorų kategorijoje varžėsi su choru „Di voci“ iš Didžiosios Britanijos (kuris užėmė trečiąją vietą) ir į Lietuvą parvežė pirmosios vietos diplomą. Konkurse dalyvavusius chorus vertino komisija: Romuald Twardowski (Lenkija), Ambrož Čopi (Slovėnija), Javier Busto (Ispanija), Rihards Dubra (Latvija) ir Ko Matsushita (Japonija). Iš viso 9 kategorijose varžėsi 23 chorai, dar 5 konkurse nedalyvavo, tik koncertavo.


Be konkurso perklausos „Vaidilutės“ su kitais kolektyvais koncertavo šv. Petro ir Povilo bei šv. Katarinos bažnyčiose, kur atliko sakralinės muzikos programą. Simboliškai baigiamajame koncerte, kuriame dalis festivalyje dalyvaujančių chorų atliko po vieną kūrinį, prieš kelionę į Vilnių nuskambėjo choro atliekama Vaclovo Augustino „Tėvyne mūsų“ – daina-malda apie tėvynę, į kurią keliaujam didį kelią („Plazdės žvaigždė – maža vilties ugnelė, kely tolyn lydės, kely paguos“).

P. S. Kelias namo „vaidilutėms“ vienu metu rodėsi ne toks jau lengvas – į koncertą šv. Petro ir Povilo bažnyčioje teko važiuoti taksi automobiliais, o iš kito, vykusio šv. Katarinos bažnyčioje, į viešbutį grįžti visuomeniniu transportu, nes autobusas ne visada užsivesdavo. Todėl paskutinę festivalio dieną į Krokuvą atvyko dar vienas autobusas, kad kažkuris iš jų tikrai parvežtų namo. Kelionė buvo laiminga – merginos grįžo su aukščiausiu apdovanojimu, neprireikė ir „atsarginio“ autobuso.

Parašykite komentarą