Ukrainiečiai, tramdydami ašaras, dėkojo chorui bei reiškė savo simpatijas Lietuvai

 

2018 m. sausio 8-14 dienomis Ivano Frankivsko mieste, Ukrainoje, vyko IX tarptautinis chorų festivalis „Kaliada na Maizliach“. Kamerinis choras ,,Druskininkai“, vadovaujamas Ingos Vagnoriūtės, į kelionę išvyko lydimas choro bičiulio kompozitoriaus Lauryno Vakario Lopo.

Festivalyje dalyvavo daugiau nei 20 chorų ir ansamblių, orkestras bei žymioji ukrainiečių vokalinė grupė ,,Pikkardiyska Tertsiya“. Į festivalį taip pat buvo pakviesti rumunų bei lenkų chorai, su kuriais užsimezgė draugystė ir jau planuojami bendri renginiai. Didingoje ,,Caria Christa“ cerkvėje atidarymo koncerte choras atliko kalėdinės muzikos programą lietuvių, lotynų ir ukrainiečių kalbomis. Ypatingo dėmesio ir žiūrovų ovacijų sulaukė ukrainiečių kompozitoriaus M. Leontovyčiaus kūrinys ,,Schedryk“, kurį dar kartelį buvo prašoma atlikti baigiamajame ,,Gala“ renginyje. Visų renginių metu vyko tiesioginė Ukrainos ‎TV transliacija.

Druskininkai 2018 01 -3 n

Sausio 13-ąją į lauko sceną, esančią šalia Ivano Franko paminklo, choro nariai ėjo nešini lietuviškomis trispalvėmis. Koncertas buvo skirtas Maidano aukoms paminėti. Po koncerto priėję ukrainiečiai vos tramdydami ašaras dėkojo choro vadovei bei reiškė savo simpatijas Lietuvai. Ypatingas dėmesys mūsų šaliai bei jos paramai Ukrainai buvo juntamas viso festivalio metu.

Po festivalio choras išvyko į Lvovą, kur susipažinę su miesto architektūra, paklaidžioję senamiesčio gatvelėmis skubėjo ruoštis dar vienam svarbiam renginiui – Lvovo cerkvėje buvo surengtas bendras chorų koncertas. Didelė garbė buvo giedoti kartu su Lvovo savivaldybės vyrų choru ,,Homin“ bei kameriniu choru ,,Cantemus“. Po šilto priėmimo bei sočių ukrainietiškų vaišių laukė kelias namo. Pasisėmę naujų įspūdžių ir patirties, susipažinę su ukrainiečių chorine kultūra kolektyvo nariai grįžo pakylėti. Planuojami nauji koncertai, ruošiamasi Lietuvos šimtmečio dainų šventei.

Druskininkai 2018 01 -2 n

Parašykite komentarą