Tarptautinis senjorų chorų ir ansamblių festivalis

 

Vilniuje lapkričio 26 d. vyko tarptautinis trečiojo amžiaus universitetų (TAU) chorų ir ansamblių festivalis „Jei daina širdy – esame jauni!“. Jame dalyvavo 20 kolektyvų iš visų šalies regionų bei svečiai iš Latvijos ir Baltarusijos. Festivalio organizatorius – Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU).

Daina įaugusi į vyresnio amžiaus žmonių gyvenimą, be dainos jie tiesiog negalėtų ir nemokėtų gyventi. Neabejingi dainai senjorai iš visos Lietuvos lapkričio 26 d. rinkosi į trečiąjį tarptautinį senjorų chorų ir ansamblių festivalį „Jei daina širdy – esame jauni!“. Lietuvos edukologijos universiteto salėje iki pat vėlaus vakaro skambėjo nuoširdžios, jausmingos lietuvių liaudies ir originalios dainos, kurias gyvai atliko senjorų kolektyvai. Festivalio dalyvius, gausiai susirinkusius į šį gražų renginį, pasveikino MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė: „Sveikinu visus senjorus, atvežusius savo skambiausias dainas iš Pamario krašto, Žemaitijos ir Aukštaitijos, Dainavos krašto ir Sūduvos, sveikinu mūsų svečius – latvius ir baltarusius, džiaugiuosi jūsų energija, aktyvumu, mokėjimu vertinti kiekvieną gyvenimo dieną, gebėjimu išlikti jauniems“.


Festivalio sumanytojas ir organizatorius – MČTAU Muzikos fakultetas, prie kurio susibūręs jau du dešimtmečius dainuojantis senjorių choras “Varsa”. Šiam chorui vadovaujanti Lilijana Zarankienė įdėjo daug pastangų, kad festivalis pavyktų, kad senjorai galėtų pabūti kartu, pabendrauti, pamuzikuoti, pasidalinti patirtimi ir įspūdžiais. Jos vadovaujamos „Varsos“ choristės nuoširdžiai ir išraiškingai atliko A. Bujavičiaus „Sentimentalią dainą“ ir A. Žilio dainą „Uždainuokim suėję į būrį“.


Festivalyje dalyvavo 18 kolektyvų, susikūrusių prie trečiojo amžiaus universitetų. Įdomią, nuotaikingą programą festivalio dalyviams padovanojo Rietavo TAU senjorų choras „Rieveda“ (vadovė V. Jokubauskaitė), Jonavos TAU moterų ansamblis „Vakarė“ (vadovė D. Kasparavičienė), Kaišiadorių TAU mišrus ansamblis „Rūta žalia“ (vadovė O. Stakienė). Akį ir širdį džiugino tautiniais drabužiais pasipuošusios dzūkės iš Lazdijų TAU (vadovė B. Gražulienė) ir skrybėlėtos, žavios Panevėžio TAU retro ansamblio „Vėrinys“ (vadovė L. Strazdienė) damos. Kaip gali nesišypsoti, žvelgdamas į šiuolaikiškai repuojančią senjorę Jūratę, atvykusią su jau trečią kartą festivalyje dalyvaujančiu Klaipėdos TAU vokaliniu ansambliu „Jūrainė“ (vadovė V. Manšienė)!


Gražias dainas ir gerą nuotaiką į festivalį atvežė ir nauji, tik šiemet susikūrę kolektyvai – Vilkaviškio TAU vokalinis ansamblis „Vakarė“ (vadovė D. Mažeikienė), Telšių TAU dainų ir šokių ansamblis „Akimirka“ (vadovė V. Mitkienė), Šakių TAU moterų ansamblis (vadovė V. Bosaitė).
Baltarusijos Grodno Auksinio amžiaus universiteto choro vokalinės grupės „Uzvyša“ („Pakylėjimas“) dalyvės, pasipuošusios tautiniais drabužiais ir karūnomis, įrodė, kad geriausiai tautas suvienija daina. Iš Latvijos Burtniekų rajono atvykęs senjorų ansamblis „Diesmota senatne“ („Dainuojantys senjorai“) pradžiugino Tallat-Kelpšos harmonizuota lietuvių liaudies daina „Aš įkopiau į aukštąjį kalną“.


Skambiais akordais festivalį užbaigė Kelmės TAU mišrus vokalinis instrumentinis ansamblis „Artimi“, atvežęs nuotaikingas dainas nuo Kražantės krantų.


Renginio pabaigoje nuskambėjo visų atlikėjų dainuojama J. Tiškaus ir A. Saulyno daina „Mes išliksim jauni“, jau tapusi senjorų festivalių ir įvairių kitų susibūrimų himnu.


Senjorų muzikiniai festivaliai rengiami kas dveji metai nuo 2012-ųjų.

 

Jadvyga Miniotaitė

tau-choru-festivalis-2016-1

Parašykite komentarą