Tarptautiniame Sibelijaus vardo chorų konkurse Suomijoje – Vilniaus choro „Ugnelė“ triumfas!


Prieš kelias dienas Suomijos Turku mieste pasibaigusiame V-ajame tarptautiniame Jano Sibelijaus vardo chorų konkurse garsiai nuskambėjo Lietuvos vardas – vaikų choras „Ugnelė“ (meno vadovė Valerija Skapienė) vaikų chorų ir folkloro muzikos kategorijose iškovojo pirmąsias vietas bei pateko į finalą dėl Grand Prix.


Lietuvos chorai užsienio konkursuose garsėja sudėtingomis programomis ir giliomis dainavimo tradicijomis, bet varžytis su stiprias dainavimo mokyklas turinčiais slavų kraštų, Indonezijos, Filipinų, Kinijos chorais visuomet didelis iššūkis. Vaikų choras „Ugnelė“ Suomijoje konkurso komisijai įspūdį paliko ne tik Lietuvos, bet ir JAV, Kanados, Suomijos, Naujosios Zelandijos kompozitorių kūrinių atlikimu. Vaikų chorų kategorijoje, varžydamasis su bendraamžiais iš Rusijos ir Baltarusijos, choras atliko M. Urbaičio „Obelėlę“, M. Roueche „Lux Aeterna“, R. Lango „Cantate Domino“ ir R. Osvino „Sanctus“, folkloro kategorijoje – V. Miškinio „Oi šąla šąla“,  N. Sinkevičiūtės „Ne dėl žalio vyno“ ir suomių liaudies dainą „Ivan polka“. Dvi auksines taures iš konkurso parsivežę choristai jau yra pakviesti šią vasarą dalyvauti Balio chorų konkurse Indonezijoje, kur jų laukia dar didesnis iššūkis – kaip lietuvišką muziką priims Azijos vertinimo komisija?


„Suomijoje komisijos nariai, aptardami mūsų pasirodymą, ypatingą dėmesį skyrė mažiausiems mūsų choristams, – prisiminimais dalinosi Valerija Skapienė. – Kai kuriems mūsų dainininkams – dešimt ar vienuolika metų, o jie jau dainuoja sudėtingas programas įvairiomis kalbomis ir scenoje dirba kaip tikri profesionalai. Pečiais gūžčiojančiai komisijai galėjau tik atsakyti, kad pas mus Lietuvoje vaikai tikrai labai mėgsta dainuoti!“


Artėjant 2018 m. vasarą vyksiančiai Lietuvos šimtmečio dainų šventei, Lietuvos chorai aktyviai pristato mūsų šalies kultūrą užsienyje. Šį rudenį Dainų šventės žinia jau skambėjo tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose Japonijoje, Maltoje, D. Britanijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Latvijoje ir kitur. Tikimasi, kad Lietuvos šimtmetį Dainų šventėje švęsti susirinks ne tik pasaulio lietuviai, bet ir užsienio svečiai, chorų vizitų dėka pamilę Lietuvos muziką ir kultūrą.

Parašykite komentarą