Rasa Gelgotienė: „Metų virsmas – tai laikas susimąstyti ir suvokti, kas iš tiesų svarbu“

Gerbiami kolegos – chorų dirigentai, chormeisteriai, choristai, mieli mūsų klausytojai ir chorinės muzikos mylėtojai,
 
artėjant Metų pabaigai ir belaukiant Naujų 2018-ųjų, norėtųsi tarti keletą palinkėjimų visai mūsų chorinei bendruomenei.
 
Praėję metai buvo, kaip visuomet, intensyvūs ir kupini chorinių įvykių, visiems mums pažymėti vienu – meilės choriniam menui ir meilės žmogui – ženklu. Šiandieninis pasaulis be gerovės ir komforto atnešė ir mokestį už visa tai – stresą, nuolatinį skubėjimą ir psichologinę įtampą. Neturime laiko niekam – draugams, artimiesiems, kartais net savo vaikams. Tik bėgame, stovime kamščiuose, pildome labai ir nelabai svarbius popierius… Uždirbame pinigus ir tuoj pat juos išleidžiame. Ir štai ateina diena, kai verčiame paskutinį metų kalendoriaus lapą ir susimąstome – štai, praėjo visi metai. Ką nuveikėme prasmingo? Svarbiausia – kaip mes tuos metus pragyvenome?
 
Vakar buvau labai gražiame baleto spektaklyje ir po jo giliai susimąsčiau. Scenoje lengvai plasnojančios, tarsi bekūnės, nežemiškos būtybės, susikaupę baleto šokėjų veidai, nuostabiai graži muzika. Mano siela patyrė stiprų išgyvenimą. Ir aš pagalvojau – o gal ir teisybė, kad Grožis valdo pasaulį? Kad meilei ir dideliems darbams mus įkvepia būtent Grožis? Ieškome mylimo žmogaus gražių mums bruožų, dengiame šventėms gražų stalą, statome kuo dailesnį namą ir svajojame apsirengti gražų rūbą? Gal mes, patys to nepastebėdami ir nesuvokdami, iš tiesų gyvename tik Grožio visose jo apraiškose įkvepiami? Gal tik jis mums suteikia jėgų darbuotis, veikti, mylėti, gyventi?
 
Todėl mes – tie, kurie turime galimybę kurti ir dovanoti žmonėms meną – dainą, giesmę, chorinį kūrinį – esame privilegijuoti. Mes turime galimybę ne tik patys kelti į aukštumas savo sielą, bet ir priartinti prie Grožio daugybę aplinkinių žmonių.
 
Prisiminkime, šiems metams baigiantis, viską, ką nuveikėme – repeticijas, kurias lankėme ar patys vedėme, koncertus, kuriuose atlikome ką nors labai gražaus ir sulaukėme nuoširdžių klausytojų plojimų, savo choro išvykas ar stovyklas, kuriose ne tik kartu muzikavome, bet ir turėjome laimės bendrauti, būti kartu su bendraminčiais.
 
Ir tikėkime, jog ir ateinančiais 2018-aisiais turėsime tų nuostabių akimirkų ne mažiau, o dar daugiau. Metų virsmas – tai laikas susimąstyti ir suvokti, kas iš tiesų svarbu.
 
Linkiu mums visiems grožio, sveikatos, tikėjimo, meilės ir vilties!
 
Lietuvos chorų sąjungos prezidentė, dirigentė
Rasa Gelgotienė

Parašykite komentarą