Prasidėjo registracija į „Klasika visiems“

Smagu pranešti choras.lt skaitytojams, kad jau prasidėjo registracija į aštuntajį, Vilniaus universiteto chorų rengiamą projektą „Klasika visiems“. 

 

„Klasika visiems“ – tai unikalus trijų VU chorų „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) bei VU kamerinio orkestro (vadovas Paulius Bernardas Koncė) organizuojamas projektas.

 

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.

Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę į VU Šv. Jonų bažnyčią, visą dieną su pertraukėlėmis repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.

2018 m. skambėjo Camille Saint-Saëns „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12), 2017 m. skambėjo Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“, 2016 m. – Carlo Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabriel Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“. Šiemet jungtinis choras atliks Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise mass).

‎Daugiau informacijos ir registracija:  http://new.promusica.lt/projektai/klasika-visiems/

P.S. Nors registracija tik prasidėjo, per nepilną parą jau užsiregistravo 98 altai, 80 sopranų, 14 bosų ir 10 tenorų. Kiekvienam balsui registruojama po 110 dainininkų. Tad paskubėkite!

 

P.P.S. Liūdna žinia altams – jų registracija jau baigėsi.

Parašykite komentarą