IX tarptautinis chorų sakralinės muzikos festivalis ir konkursas „Kaunas Musica Religiosa“. Konkurso rezultatai

Vasario 7 dieną Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje atidarymo koncertu prasidėjo IX tarptautinis chorų sakralinės muzikos festivalis ir konkursas „Kaunas Musica Religiosa“. Festivalio programoje – trys sakralinės muzikos koncertai ir chorų konkursas. Festivalio metu – nuo ketvirtadienio iki sekmadienio – jėzuitų, Vytauto Didžiojo bažnyčiose ir VDU Didžiojoje auloje chorinės muzikos mėgėjai išgirdo  9 chorus ir vokalinius ansamblius.

 

Keturi kolektyvai – Kauno „Gintaras“ (vad. Jovita Kulakauskienė), Kauno raj. „Svajonė“ (vad. Renata Mišeikienė), „Saldava“ iš Latvijos ir vaikų choras „Minskyje zori“ iš Baltarusijos (deja, dėl gripo neatvyko Šiaulių „Melodija“) – varžėsi dviejų turų konkurse penktadienį ir šeštadienį (dėl Grand Prix)  VDU Didžiojoje auloje.

Pirmojo turo rezultatai:

‎vaikų choras „Minskyje zori“ (Baltarusija) – 80 balų, Sidabro diplomas,

Kauno raj. Raudondvario KC mišrus choras „Svajonė“ – 81 balas, Sidabro diplomas;

Kauno KC mišrus choras „Gintaras“ – 90 balų, Aukso diplomas;

Mišrus choras „Saldava“ (Latvija) – 92,3 balo, Aukso diplomas.

 

Specialieji prizai:

www.choras.lt kūrėjų sąjungos prizas „Už įtaigią interpretaciją“ – Kauno mišrus choras „Gintaras“

žiūrovų simpatijų prizas – Kauno mišrus choras „Gintaras“

 

II turo dėl Grand Prix konkurso rezultatai:

Grand Prix – nepaskirtas

I vieta – Mišrus choras „Saldava“ (Latvija)

II vieta – Kauno KC mišrus choras „Gintaras“

III vieta – Kauno raj. Raudondvario KC mišrus choras „Svajonė“

Konkurso vertinimo komisijoje dirbo: Irina Pekarskaja (pirmininkė, Baltarusija), Vilniaus B. Dvariono muz. m-klos pagrindinio choro „VIVA VOCE“, Lietuvos moksleivių Dainų švenčių meno vadovas Raimundas Katinas ir „Lituania Cantat“, festivalio meno vadovas įkūrėjas, Kauno chorų vadovas Rolandas Daugėla. 

 

Festivalio koordinatorė Silvija Pročkytė yra išrinkta antrai Europos chorų asociacijos „Europa Cantat“ jaunimo komiteto narės kadencijai. Silvija Lietuvą komitete atstovauja nuo 2015 metų. Apie savo darbą Europos chorų asociacijos komitete trumpai papasakojo pati Silvija: „…reguliariai rengiam susitikimus, siūlome savo idėjas tarybai, įgyvendinam projektus susijusius su jaunimo įtraukimu į chorinę muziką, vadybą ir kt., kuruojame kai kuriuos Europos chorų asociacijos projektus, kaip pavyzdžiui, YEMP (young event manager program) projektą, kuris vyko „Europa Cantat“ Taline ir kurį man teko kuruoti. Savo ruožtu kiekvienas atstovaujame savo šalį ir populiariname tos asociacijos veiklą jaunimo tarpe. Dėl to esu ir būsimo festivalio „Europa Cantat Junior Vilnius“ 2020 valdybos komiteto narė.

 

Linkime kuo didžiausios sėkmės visiems festivalio ir konkurso dalyviams bei rengėjams!!!

 

Parašykite komentarą