LR Seime pritarta siūlymui liepos 6-ąją vadinti ir Tautiškos giesmės diena

 

 

Seimas nusprendė pradėti Darbo kodekso pataisas (projektas Nr. XIIIP-3186), kuriomis siūloma liepos 6-ąją – Valstybės dieną minėti ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės dieną.

 „Tautiškos giesmės“ paminėjimas Valstybės dienos šventės metu skatintų puoselėti istorinę atmintį, o kartu su Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimui atminti skirtais renginiais, skatintų pasididžiavimą valstybės simboliais, dar labiau stiprintų Lietuvos visuomenės pilietinę savimonę, kurią įkvepia Lietuvai svarbios istorinės datos, įvykiai ir istorinės asmenybės.

Šiuo teisės aktu siekiama parodyti ir ugdyti išskirtinę pagarbą „Tautiškai giesmei“, Lietuvos Respublikos himnui, ir skatinti jau daugiau kaip dešimtmetį puoselėjamą tradiciją liepos 6 d., 21 valandą, Lietuvos piliečiams visame pasaulyje ir Lietuvoje rinktis miestų aikštėse, skveruose, bendruomenėse, ant piliakalnių, įvairiose valstybės raidai reikšmingose istorinėse vietose ir giedoti „Tautišką giesmę“.

Projektui po pateikimo pritarė 75, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 5 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti gegužės 21 d.

 

Parašykite komentarą