Paskutinis Rasos Viskantaitės koncertas su „Gabija“

Spalio 17 d., šeštadienio rytą, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) akademinis choras „Gabija“ išvyko į Lazdijų rajoną dalyvauti XI Česlovo Sasnausko chorų festivalyje.

Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje chorą pasitiko entuziastinga istorijos mokytoja Audronė Pileckienė. Ji parodė gražią Neobaroko architektūros XIX-to amžiaus bažnyčią, nuo XVI-to amžiaus stovintį medinį dvarą, į kurį gabijiečiai ėjo skindamiesi kelią per krūmokšnius ir žolynus, o viduje pamatė mistinį vaizdą tarsi iš kino filmo ar sapno… A. Pileckienė taip pat nuvedė į senuosius laikus menantį Dumblio parką, o svarbiausia –  parodė ir išsamiai papasakojo apie ligi tol negirdėtą Rokadinį kelią.

Iš tiesų tai labai gražus kraštas, o rudenėjančios gamtos spalvos tik dar labiau paryškino jo vaizdingumą.

Galinių kaime A. Pileckienė aprodė dar vieną įdomų, apleistą pasieniečių užkardos pastatą, vertą kino režisierių dėmesio. Choras įsiamžino prie Galadusio ežero, kuris ypatingas tuo, jog dalis jo yra Lietuvos Respublikoje, o kita dalis – jau Lenkijoje. Važiuojant link pasienio gabijiečiai pamatė „Geležinės uždangos“ likučius ir galiausiai pasiekė Lietuvos muitinę – tolimiausią pietinį šalies tašką.

Akmenių kaime „Vilijos“ sodyboje (buvusioje Komunistų partijos poilsinėje ant ežero kranto) chorą „Gabija“ svetingai pasitiko sodybos šeimininkė su nepaprastai skaniais valgiais sovietmetį menančiuose induose. Pasistiprinę, padėkoję už „tarybinius pietus“ (sriuba, kotletas su bulvių koše, obuolių kompotas ir riestė) ir šiltai atsisveikinę su šeimininkais, gabijiečiai pajudėjo link Kučiūnų.

XI Česlovo Sasnausko chorų festivalis, vykstantis kas treji metai, šiemet  vyko Šeštokuose, Lazdijuose, Seirijuose ir Kučiūnuose. Deja, dėl COVID-19 viruso sekmadienį turėję vykti koncertai buvo atšaukti… „Gabija“ koncertavo Kučiūnų Laisvalaikio salėje, kuri nustebino puikia akustika!

Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinis choras „Gabija“ buvo įkurtas 1964 metais, jam vadovavo iškilus to meto chorvedys Klemensas Griauzdė. Vėliau 20 metų chorui vadovavo kitas žymus choro dirigentas, kompozitorius ir pedagogas Feliksas Viskantas. Dabartinė choro vadovė – jo dukra Rasa Viskantaitė choristus ugdo jau beveik 25 metus. Tai buvo paskutinis jos koncertas su choru „Gabija“… 

Rasa Viskantaitė priima į chorą visus, siekiančius tobulėti. Ji  labai atsidavusi muzikai ir sugeba sujungti mėgstančius dainuoti studentus į vieną darnią garsų šeimą.

„Gabijos“ koncertas prasidėjo Juozo Naujalio harmonizuota lietuvių liaudies daina „Ant kalno karklai“. Koncerte buvo galima išgirsti įvairiausių stilių ir tautų kūrinių, o jį vainikavo Felikso Viskanto ir Stasio Žlibino „Ežerėliai“, kuriuos dainuoti prisijungė ir 2  buvusios šio nuostabaus choro dainininkės, atvykusios specialiai į šį koncertą iš Vilniaus sugraudinti vadovės. Kaip visuomet „Gabija“ praskaidrino klausytojams šeštadienio vakarą, padovanodama įvairią, nenuobodžią,  pakilėjančią virš kasdienybės muziką…

 

Aušra Andrijauskaitė

Parašykite komentarą