Palangos KJC kamerinis choras III tarptautiniame chorų konkurse Kalamatoje, Graikijoje, įvertintas aukso diplomu!

Palangos Kultūros ir jaunimo centro kamerinis choras, vadovaujamas Edmundo Jucevičiaus (nuotr. pirmoje eilėje, pirmas iš dešinės), spalio 9–14 dienomis atstovavo Palangai ir Lietuvai Kalamatoje, Graikijoje vykusiame tarptautiniame chorų festivalyje-konkurse.


Palangiškiai dalyvavo dviejose konkurso kategorijose: folkloro ir mišrių chorų. Choristai iškovojo AUKSO (folk chorų kategorijoje) ir SIDABRO (pajėgiųjų chorų kategorijoje) diplomus. Be to, jau iš anksto mūsų choras buvo pakviestas dalyvauti festivalio GALA koncerte, kuriame koncertines programas pristatė viso labo 5 kolektyvai.


Tarptautinis Kalamatos chorų konkursas organizuojamas kas antri metai, šiemet jis vyko trečią kartą. Kaip teigė organizatoriai, Kalamata šio festivalio dėka jau pelnė Graikijos regiono chorų sostinės vardą. Sprendžiant iš žiniasklaidos susidomėjimo, tai atrodė tikra tiesa. Šiemet konkurse dalyvavo 38 kolektyvai iš 14 šalių – Kinijos, Kongo, Danijos, Estijos, Vokietijos, Indonezijos, Izraelio, Norvegijos, Rusijos, Slovėnijos, PAR, Švedijos, Šveicarijos, Graikijos ir mes, Palangos kamerinis choras, vieninteliai iš Lietuvos…


Folkloro kategorijoje Palangiškiai tarptautinei komisijai pristatė Algirdo Martinaičio kūrinį „Žemaičių plentas“, Linos Kairytės išplėtotą liaudies dainą „Oj girioj girioj“ ir Artūro Noviko išplėtotą liaudies dainą „Sodauto“. Komisija choro pasirodymą įvertino auksiniu diplomu. Džiugu, kad netiesiogiai prie šio choristų pasirodymo prisidėjo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro kolektyvai „Bočiai“, „Banguolis“ ir „Mėguva“ – jie papuošė Palangos kamerinį chorą tautiniais kostiumais (nuotr.). Ne tik patiems choristams buvo smagu dainuoti pasidabinus tautiniais kostiumais, bet ir žiūrovus tai labai džiugino: komisija įvertino dainavimą, o Kalamatos spauda ir socialiniai tinklai mirgėjo lietuvių choristų nuotraukomis, žmonės net gatvėje prašė fotografuotis, klausinėjo apie Lietuvą ir apie Palangą.


Mišrių chorų konkurso programoje palangiškiai pasirinko dalyvauti pajėgesnių chorų kategorijoje. Komisijai pristatyti kūriniai: Algirdo Martinaičio ir Antano Strazdo „Aušros žvaigždė“, čekų kompozitoriaus Antonin Dvorak kūrinys „Napadly pisne“, Ievos Parnarauskaitės „Prie ramių vandenų“ ir Vaclovo Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“. Palangos kamerinis choras buvo įvertintas sidabru, o gavus komisijos protokolus paaiškėjo, kad ir iki auksinio diplomo betrūko šimtųjų dalių.


Palangos kamerinio choro dainininkai dalyvavo ne tik konkurse, bet ir kituose festivalio renginiuose: puikaus savanorio graiko vaikino, vardu Stavros, dėka susipažino su Kalamatos istorija, apžiūrėjo miesto istorines vietas, iškėlę Trispalvę žygiavo iškilmingoje visų kolektyvų eisenoje su orkestru, mėgavosi pakilia festivalio nuotaika atidarymo bei uždarymo renginiuose, netgi šoko tradicinius graikiškus šokius, spėjo pasimėgauti saule ir jūra.


Pakeliui namo choristai lankėsi Atėnuose. Graikijoje gyvenanti lietuvė Daiva pravedė ekskursiją po sostinę, o kolektyvas jai atsilygino ekspromtu graikiškoje tavernoje sudainuota lietuviška daina, kuri gidę sugraudino iki ašarų.


Beveik visi sutikti žmonės žinojo, kur yra Lietuva, bet Palangos miesto praėjusią savaitę žemėlapyje tikrai ieškojo labai daug dainuojančių žmonių iš viso pasaulio.


Norime pasidžiaugti galimybe jau trečius metus Palangos miestą ir Lietuvą dainomis pristatyti užsienyje – 2017 m. Kroatijoje, Poračo chorinės muzikos festivalyje; 2018 m. buvome įvertinti aukso diplomu mišrių chorų kategorijoje Prahoje festivalyje-konkurse „Praga Cantatat 2018“; o dabar – sėkmė Graikijoje…


Esame dėkingi visiems, kurie tiki mūsų kolektyvo sėkme ir tariame nuoširdų AČIŪ už galimybę atstovauti Palangą.

Parašykite komentarą