Naujus metus „Gabija“ pradėjo koncertu, skirtu buvusio vadovo Felikso Viskanto atminimui

Prabėgus didžiausioms ir puošniausioms metų šventėms laikas keičia savąjį tempą iš labai greito – Presto – staiga pereidamas į vidutinį – Moderato. Viskas normalizuojasi, tačiau į senas vėžes negrįžta, nes naujieji metai reiškia naujus siekius, planus, pasiryžimus, įspūdžius ir daugybę kitų dalykų. Tačiau menas – visuomet lieka menu, jis atsparus metų bėgsmui ir nuoboduliui, jis atviras grožiui, sielos atgaivai ir ramybei.


Kaip ir kasmet, naujuosius metus VGTU choro ,,Gabija‘‘ kolektyvas su meno vadove Rasa Viskantaite, koncertmeisteriu ir chormeisteriais priešakyje – pradeda koncertu, skirtu paminėti buvusio ilgamečio choro vadovo, dabartinės choro meno vadovės tėčio Felikso Viskanto gimimo dieną. Kiekvienais metais šis koncertas sukelia daug magiškų ir subtilių emocijų. Tačiau šiemet jis spinduliavo dar nejaustu, neregėtu ir neklausytu, visus apgaubiančiu jautrumo, šilumos, vienybės ir jaukumo jausmu.


Šiemet choras ,,Gabija‘‘ snieguotą sausio trečiąjį sekmadienį koncertinius metus pradėjo dar vienoje šventoje vietoje – Vilniaus Šv. Kryžiaus atradimo (Kalvarijų) bažnyčioje. (Tradiciškai kas metai koncerto vieta keičiama siekiant aplankyti visas Vilniaus mieste esančias bažnyčias – kurių, pasirodo yra ne tiek ir mažai!)


GabijaRasa201801-1 mĮprastai ,,Gabija‘‘ gieda Šv. Mišiose ir rengia trumpą koncertą po jų, tačiau šiemet viskas buvo kitaip. Choristai Šv. Mišių klausėsi kaupdamiesi, o po jų, bažnyčiai prisipildžius muzikos mylėtojų ir choro gerbėjų, prasidėjo koncertas. Jaukiai vienas šalia kito įsitaisę choristai kūrė šilumos kupiną atmosferą, o aplink dirigentę zujantys buvusių chorisčių vaikučiai nuspalvino koncerto pradžią žaismingumu ir priminė mums apie neseniai namuose puoštą Kalėdų eglutę, mirksinčias lemputes ir po egle nerimstančias spalvotas ir visaip margas dovanų dėžutes.


Koncertą choras pradėjo trimis kalėdiniais kūriniais – Juozo Naujalio ,,Gul šiandieną‘‘, Mykolos Leontovičiaus harmonizuota ukrainiečių liaudies daina ,, Ščedrik‘‘ ir Mykolo Natalevičiaus kūriniu ,,Puer natus est nobis“, kurį choras koncerte atliko pirmąjį kartą.


Įsibėgėjus koncertui „Gabija“ atliko ir keletą sudėtingų, muzikalių bei smagių užsienio kompozitorių kūrinių: Urmas Sisask ,,Omnis una‘‘, Ola Gjeilo ,,Ubi Caritas‘‘, nežinomo autoriaus ,,Amazing grace‘‘, spiričiuelą ,,Hush! Somebody‘s Callin‘ My Name‘‘ (solo Reda Petravičiūtė ir Dominyka Rizgelytė), Monica Aslund ,,Kom!‘‘ bei pluoštą jau numylėtų, populiarių ir spalvingų mūsų kompozitorių kūrinių: Juozo Gudavičiaus harmonizuotą žemaitišką dainą ,,Beauštančiai dienužėlei‘‘, Donato Zakaro aranžuotą lietuvių liaudies dainą „Tai gražiai gieda lakštingalėlė“ (solo Erika Žilinskaitė), Vaclovo Augustino ,,Anoj pusėj Dunojėlio‘‘ (solo Dominyka Rizgelytė).


Koncertą vainikavo nuoširdus choristų balsų ir elektrinio pianino (koncertmeisteris Mantvydas Drūlia) muzikinių garsų derėjimas atliekant gerai žinomą ir mylimą G. Kuprevičiaus kūrinį apie Lietuvą – ,,Skriski, skriski Lietuvėlėn!‘‘.

Gabija201801-6 n


 Iveta Stanevičiūtė

Nuotr. autorius ‎Bartosz Frątczak

Parašykite komentarą