MOKYMŲ „NUOTOLINIS DARBAS SU CHORU“ ĮSPŪDŽIAI

Net 170 Lietuvos chorų vadovų savaitgalį virtualiai susitiko mokymuose „Nuotolinis darbas su choru“. Pasiilgę vieni kitų ir bendravimo, susirūpinę savo chorų ateitimi, bet pilni ryžto nepasiduoti iššūkiams chorvedžiai analizavo nuotolinio darbo techninius niuansus, mokėsi dirbti su Zoom, Google Classroom, Facebook Groups, Google Drive, Dropbox ir kitais įrankiais, aptarė, kuo virtualus darbas skiriasi nuo gyvo, pasidalino iškylančiais sunkumais. Savo virtualių repeticijų salių duris atvėrė vaikų choras „Ugnelė“ ir berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ kamerinė sudėtis.


Valerija Skapienė savo repeticijoje pabrėžė, kad nors nuotolinis darbas neatperka gyvo, jis yra kritiškai svarbus ruošiantis galimiems rudens sezono scenarijams – darbas, kurį įdėsime dabar, bent iš dalies padės užtikrinti mūsų kolektyvų tęstinumą, jei rudenį vėl negalėsime susitikti repeticijų salėse. Linas Balandis atskleidė, kad dirbdami virtualiai „Ąžuoliukai“ turi išsikėlę labai aiškius tikslus – šiuo metu ruošiasi konkursui Latvijoje, kuris turi vykti rudenį.


Kadangi registruodamiesi į mokymus dalyviai buvo klausiami, ar jau dirba nuotoliniu būdu, įdomu pasidalinti statistika: 61% vadovų atsakė, kad nuotoliniu būdu dirba. Iš likusiųjų 39%, kurie atsakė, kad virtualiai dar nedirba, 38% teigė, kad to priežastis yra įgūdžių trūkumas. 


Mokymų metu gimė idėja su chorais dirbančius žmones suburti Facebook bendruomenėje – juk taip žymiai lengviau galėsime vieni kitus palaikyti ir dalintis patarimais. Kviečiame prisijungti čia:

  https://www.facebook.com/groups/926871817764140/

Po seminaro plaukte plaukę laiškai ir žinutės su padėkomis tik patvirtino tokios bendruomenės reikalingumą – ačiū visiems, skyrusiems laiko ne tik dalyvauti mokymuose, bet ir parašyti tokius gražius atsiliepimus!


Mokymai organizuoti bendradarbiaujant su Lietuvos chorų sąjunga ir Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

Ieva Krivickaitė

Parašykite komentarą