Moderniausioje Latvijos koncertų salėje „Lielais dzintars“ suskambo lietuvių, latvių ir estų studentų dainos

‎ 

2018 metų vasario 24 dieną didžiausios ir moderniausios Baltijos šalyse koncertų salės – Liepojos „Lielais dzintars“ –  Didžiojoje scenoje surengtas XVIII studentų dainų ir šokių festivalio „Gaudeamus“ įžanginis koncertas. Vasaros saulėgrįžos laiku,  birželio 22-24 dienomis, vyks svarbiausias Baltijos šalių studentijos kultūrinis renginys – dainų ir šokių festivalis „Gaudeamus“, suburiantis daugybę akademinės bendruomenės meno kolektyvų.

Baltijos šalių studentų dainų šventė periodiškai rengiama Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Pirmosios Baltijos šalių studentų dainų šventės ugnis 1956 metais liepsnojo Estijoje, Tartu dainų slėnyje. Tada šventėje dalyvavo per 2500 dainininkų, šokėjų ir muzikantų. 1967 metais festivalis buvo pavadintas nauju vardu – „Gaudeamus“. Prieš keturis metus Daugpilyje vykusi šventė subūrė net 4600 atlikėjų. Šią vasarą šventė vyks ten, kur ir prasidėjo – Tartu mieste.

Liepojoje vykusio festivaliui skirto koncerto meno vadovė Ilze Valce teigia, kad šia proga 16 vyrų, moterų bei mišrių chorų iš Latvijos bei renginio svečiai – Vilniaus universiteto mišrus akademinis choras „Gaudeamus“ – susibūrė tam, kad klausytojai jau dabar galėtų pajusti dalį to, kas jų laukia šių metų vasarą įvyksiančiame finaliniame koncerte „Jaņu dziesmas“. Į prestižinę koncertų salę susirinko apie 450 choristų. Koncerte skambėjo latvių ir tarptautinės programos kūriniai bei studentų himnas „Gaudeamus“.

VU chorų meno vadovė Rasa Gelgotienė džiaugėsi galimybe dalyvauti šioje šventėje: „Stebina ir džiugina rimtas latvių pasiruošimas Dainų šventėms. Nors jie šią vasarą, kaip ir mes, turi didžiąją Šimtmečio dainų šventę, tačiau ir Baltijos šalių studentų dainų šventei „Gaudeamus“ skiriamas ypatingas dėmesys: iki jos vyksta ne tik visų chorų repeticijos su kviestiniais lietuvių ir estų dirigentais, bet ir du dideli koncertai. Štai vienas iš jų, vykęs Liepojoje, parodo išskirtinį Švietimo ministerijos dėmesį: išnuomota labai brangi „Lielais dzintars“ koncertų salė, apmokėti autobusai devyniolikai latvių chorų, pasirūpinta pietumis visiems studentams. Tokio valstybinių institucijų ir savo universitetų dėmesio dainuojančiam jaunimui mes labai pasigendame Lietuvoje.“

Koncertas vyko Liepojos „Lielais Dzintars“ koncertų salėje, duris atvėrusioje vos 2015 metais, tačiau jau spėjusioje tapti viso Baltijos regiono kultūros centru. Aštuonių aukštų pastate įsikūrusios net trys koncertų salės – 1000 vietų Didžioji; kamerinė, talpinanti 200 žiūrovų, ir 120-ies vietų eksperimentinė scena. Visa tai papildo meno galerija „Civita Nova“, salė su panoraminiu vaizdu šeštame aukšte bei restoranas. „Lielais Dzintars“ („Didysis gintaras“) koncertų salė, aprūpinta šiuolaikine profesionalia technine įranga, išsiskiria ne tik savo puikia akustika, tačiau ir šiuolaikine pastato architektūra, kurią sukūrė garsus austrų architektas prof. Volker Giencke, primindamas, jog gintaras yra ne tik Liepojos ir Baltijos jūros simbolis, tačiau ir puiki muzikos, tarsi amžinai išliekančios laike ir gintare, metafora. „Lielais Dzintars“ koncertų salė pelnė keletą prestižinių architektūros apdovanojimų – už geriausią architektūrinį projektą tarptautiniame konkurse „Architizer A+ Awards“ 2016 m., taip pat buvo įvertinta ir kasmetiniuose Latvijos architektūros apdovanojimuose, o Liepojos miestas pelnė Latvijos muzikos sostinės vardą.

Gaudeamus VU Liepoja 2018 n

Parašykite komentarą