Mirė choro dirigentė ir pedagogė Danguolė Irena Abarytė Stanevičienė

DanguoleAbarytea.a. m

2018 m. kovo 29 d.  šį pasaulį paliko choro dirigentė ir muzikos mokytoja Danguolė Irena Abarytė Stanevičienė.

 

Danguolė Irena Abarytė  gimė 1952 m. vasario 21 d. Šniukštuose, Zarasų rajone.

Chorinio dirigavimo mokėsi M.K. Čiurlionio meno mokykloje J. Svirskienės klasėje, ir Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar LMTA) H. Perelšteino klasėje, tobulinosi Aniceto Armino vedamuose chorvedžių kursuose. 

Dar studijų metais pradėjo dirbti su vaikų chorais (Vilniaus pagalbinėje mokykloje, „Ąžuoliuke“, M.K.Čiurlionio menų mokykloje), vėliau vadovavo chorams, vokaliniams ir folkloriniams ansambliams Vilniaus projektavimo institute, termoizoliacijos institute, Lietuvos finansų ministerijoje, Respublikiniuose profsąjungų kultūros rūmuose, Vilniaus 22-oje ir 40-oje, S.Stanevičiaus mokyklose, buvo Lietuvos valstybinės konservatorijos (LMTA) chorinio dirigavimo katedros koncertmeisterė.

 

„Tai buvo labai sąžininga, turinti tvirtą savo nuomonę, profesionaliai reikli, netelpanti į rėmus chorvedė. Vienu metu dirbo VGTU akademinio choro „Gabija“ chormeistere. Danguolė, kaip supratau, buvo labai tikinti ir tikrai ne pasaulio tuštybė jai rūpėjo. Dirbo iš visos „dūšios“. Pamenu ją nuo M. K. Čiurlionio meno mokyklos laikų, kai mus, mažiukus, mokė dainos, kurios priedainis buvo „unty, unty, untela“. Tada praminėm ją „untela“, – prisimena Rasa Viskantaitė: „Šviesių Dausų Tau, Danguole.“

 

Parašykite komentarą