Lietuvos kultūrą planuojama dar plačiau pristatyti Kinijoje

 

Lietuva sieks kuo plačiau ir išsamiau pristatyti savo kultūrą Šanchajaus tarptautiniame menų festivalyje 2020 metais, kai švęs savo nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Tokią žinią perdavė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Šanchajuje susitikusi su šio miesto savivaldybės administracijos generaline direktore kultūros, radijo, kino ir televizijos klausimais Yu Xiufen.

 

„Šanchajų vertiname kaip vieną svarbiausių ne tik Kinijos, bet ir visos Rytų Azijos kultūros centrų. Džiaugėmės, kad mūsų menininkai čia yra laukiami – jų pasirodymus stebi pilnos teatrų ir koncertų salės, parodose ir kituose renginiuose taip pat netrūksta lankytojų. Dalyvaudami garsiajame Šanchajaus menų festivalyje Lietuvai išskirtiniais 2020 metais, žengsime dar vieną platų žingsnį į priekį Lietuvos ir Kinijos kultūrinio bendradarbiavimo ir pažinimo kelyje. Šis festivalis – puiki scena mūsų kultūrą pristatyti kuo plačiau“, – sakė ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

 

Pasak kultūros ministrės, po dvejų metų Šanchajaus tarptautiniame menų festivalyje Lietuva planuoja išsamiau pristatyti savo scenos ir vizualiuosius menus. Susitikime L. Ruokytė-Jonsson taip pat atkreipė dėmesį, kad Kaunas 2022 metais tampa Europos kultūros sostine, trumpai supažindino su šia proga atsiveriančiomis naujomis bendradarbiavimo galimybėmis ir pakvietė jomis pasinaudoti.

 

Siekdama suaktyvinti Lietuvos ir Kinijos kūrybinių industrijų bendradarbiavimą, vizito metu kultūros ministrė taip pat susitinka su atskirų meno sričių organizacijų Šanchajuje vadovais. Susitikime su Šanchajaus tarptautinio šokio centro generaline sekretore Cathy Wang ir Šanchajaus šokio teatro vadove Sabrina Chen Li ministrė L. Ruokytė-Jonsson aptarė galimybes plačiau pristatyti Lietuvos šiuolaikinį šokį ir baletą 2020 metais, megzti glaudesnius ryšius su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, M. K. Čiurlionio menų mokykla, Lietuvos šiuolaikinio šokio trupėmis, šokio pedagogais, choreografais.

 

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson 6iuo metu yra išvyksta darbo vizito į Kiniją tartis dėl galimybių, kad garsusis Šanchajaus tarptautinis menų festivalis 2020 metais, kai Lietuva, Latvija ir Estija švęs savo nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, būtų dedikuotas Baltijos valstybių kultūrai ir menui. Lapkričio 10–12 dienomis kultūros ministrė susitinka su Šanchajaus tarptautinio menų festivalio ir miesto savivaldybės administracijos vadovais. Šios institucijos organizuoja ir finansuoja šiuo metu vykstantį Šanchajaus tarptautinį menų festivalį – vieną didžiausių tokio pobūdžio renginių visame Rytų Azijos regione.

 

„Pastaraisiais metais labai sustiprėjo kultūriniai ryšiai su Kinija. Šiemet jau 20-ąjį kartą vykstantis Šanchajaus tarptautinis menų festivalis – vartai į visą milžinišką Kinijos kultūrinę rinką. Ir nors nemažai įvairių sričių Lietuvos kultūros ir meno atstovų jame jau yra dalyvavę ankstesniais metais, šiemet norime jo organizatoriams perduoti Baltijos valstybių žinią – tartis dėl galimybės 2020 metų pagrindine festivalio tema paskelbti Baltijos valstybių kultūrą ir meną, – sako ministrė L. Ruokytė-Jonsson. – Sieksime, kad į Šanchajaus menų festivalį galėtų nuvykti kuo daugiau įvairių mūsų meno sričių ir kūrybinių industrijų atstovų. Šį bendrą siekį jau esame suderinę su Latvijos ir Estijos kultūros ministrais“.

Parašykite komentarą