Metų sandūroje: gruodžio renginiai ir sausio kvietimai norintiems dainuoti

Dovilė Šileikytė

Seniesiems metams baigiantis dažnai apibendriname nuveiktus darbus, o naujiesiems prasidedant – keliame naujus (arba nebūtinai) tikslus, imamės naujų veiklų, pradedame mokytis naujų dalykų. Metų sandūroje vyko daug chorinės muzikos renginių, o socialiniame tinkle Facebook atsirado skelbimų, kuriuose nauji chorai ieško dainininkų. Gal norite prisijungti arba parekomenduoti draugams? Tiesa, pasiūlymai galioja tik vilniečiams ar gyvenantiems netoliese.


M. K. Čiurlionio namų choras burti choristus pradėjo spalio mėnesį, gruodį surengė pirmąjį koncertą – advento vakarą, kurio metu skambėjo lietuvių kompozitorių chorinė muzika ir advento liaudies dainos. Repeticijos vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 19 val., Savičiaus g. 11. Choro vadovai Rokas Zubovas ir Mantvydas Drūlia (tel. nr. 860809716), el. paštas mkc.namai@gmail.com


Lapkritį pasirodė žinia apie naują jaunimo chorą Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje (šv. Ignoto g. 6), kuriam vadovauja profesionalus ir įkvepiantis, patyręs chorvedys Vilimas Norkūnas (baigęs choro dirigavimo magistrantūrą Austrijoje). Repeticijos vyksta trečiadieniais 19.00 val., sekmadienio Mišios 10.30 val. (repeticija 9.45 val.). Choro tikslai – šlovinti Dievą, vesti bendruomenę giesme sekmadienio mišiose, ruoštis bažnytinėms šventėms, ilgalaikis tikslas – šalia Mišių tarnystės ruoštis sakralinės muzikos koncertams. Choristų amžius – nuo 16 iki 35 m. (išimčių amžiui gali būti), prašoma turėti imlią arba lavintą klausą, šiek tiek patirties dainuojant chore, galimybę įsipareigoti reguliariam dalyvavimui. P. S. Žiemos mėnesiais kolektyvas siūlo šiltą bažnyčią, vasarą – vėsią.


Sausio pradžioje socialinio tinklo mokytojų grupėje Inga Mozūraitytė pakvietė kolegas prisijungti prie Mokytojų choro, kurį pati lanko apie pusmetį ir džiaugiasi geru vadovu ir smagia draugų kompanija. Pirmasis Vilniaus mokytojų choro narių susitikimas vyks sausio 28 d. 16–18 val. Vilniaus technologijų mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje, adresu Pamėnkalnio g. 11, Vilnius (307 kab.). Naujų narių žvalgytuvės taip pat vyks kiekvieną pirmadienį ten pat tuo pačiu laiku. Choro vadovas – Rimvydas Mitkus, mišraus choro „Ave Vita“ chormeisteris ir koncertmeisteris, Pasvalio mišraus choro „Canticum novum“ vadovas, muzikos mokytojas ir neformalaus ugdymo vadovas Vilniaus technologijų mokymo centre, įvairių nacionalinių ir tarptautinių muzikos festivalių laureatas.


Kaip ir kasmet, įpusėjus sezonui, naujas nares kviečia ir choras VIVA. Išankstinė registracija el. paštu chorasviva@gmail.com arba privačia žinute Facebook paskyroje, atsakant į klausimus „Ar esi kada dainavusi ir kiek laiko? Ar pažįsti muzikinį raštą?“. Naujokės laukiamos sausio 8 d., 18:30 Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete, Naugarduko g. 24.

Gruodžio mėnuo chorams paprastai būna gausus koncertų, ne išimtis ir 2018-ųjų pabaiga. Gruodžio 15 d. jau septintą kartą šv. Jonų bažnyčioje vyko projektas „Klasika visiems“, šįkart Vilniaus universiteto chorai „Gaudeamus“, „Pro musica“ ir „Virgo“ bei užsiregistravę ir savarankiškai pasiruošę projekto dalyviai atliko C. Saint-Saens „Kalėdinę oratoriją“. Kitąmet, jei pavyks gauti finansavimą, projektas taip pat turėtų vykti, planuojama atlikti Ola Gjeillo „Saulėteko mišias“ (angl. „Sunrise Mass“). Bendrus renginius organizavo ir du mišrūs chorai – VDU Švietimo akademijos „Ave vita“ (vad. Kastytis Barisas) ir Pasvalio „Canticum novum“ (vad. Rimvydas Mitkus) koncertavo Pasvalio sinagogoje ir Pasvalio kultūros centro Joniškėlio skyriuje.


Antrąją Kalėdų dieną Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje septintą kartą vyko tradicinis gospel choro „Gloria“ (vad. Rasa Levickaitė-Šerpytienė) labdaros koncertas „Tyli naktis“. Toks koncertas chorui – svarbiausias metų renginys, savotiškai vainikuojantis visus metus, didelė garbė ir atsakomybė. Pasak vadovės, kaip ir kasmet, buvo renkamos aukos, susirinko pilna bažnyčia žiūrovų: „Mes nežinome, kam renkame pinigus. Praėjusiais metais juos pralaikėme kone visus metus, kol atsirado šeima, kuriai tų pinigų tikrai reikėjo. Šiemet surinkome kiek daugiau nei 1000 eurų ir kol kas jų niekam neatidavėme. Bet manau, atsiras, kam labai reikia ir perduosime“.


Paskutinę metų dieną koncertus surengė Bernardinų bažnyčios choras „Langas“ (vad. Rita Kraucevičiūtė) ir Arkikatedros bazilikos jaunimo choras (vad. Violeta Savickaitė-Paciūnienė, chorai senuosius metus palydėti kvietė Arkikatedroje bazilikoje) ir VDU Švietimo akademijos choras „Ave vita“, koncertavęs teatre „Vilniaus klasika“.


P. S. Tiesa, metų pabaiga choras.lt bendruomenei buvo ne tik daininga, bet ir kiek… „kiauliška“. Pagal kinų horoskopą kiaulės metai prasidės tik vasarį, kai kurie paršelį minime jau dabar, keisdami kalendorius, bet dar rudenį pasirodžiusiame žurnale „Muzikos barai“ visai netyčia radome tris savo tekstus. Prierašo, kad jie paimti iš choras.lt – nėra, redakcijos ar autorių neatsiklausta. Dar du žurnalo straipsniai apie Dainų šventę irgi anksčiau buvo skelbti lrt.lt, delfi.lt ir alkas.lt puslapiuose. Labai negražu. Siūlau visiems šiais ir visais kitais ateinančiais metais būti sąžiningiems ir draugiškiems.‎

‎‎

Laimingų ir dainingų 2019-ųjų!

Parašykite komentarą