Mažeikių choras „Draugystė“ Naujuosius pasitiko Kretingoje

 

Gruodžio 29 dienos pavakary Mažeikių kultūros centro mišrus choras ,,Draugystė“ (vad. Ričardas Grušas) atvyko į šventiškai pasipuošusią Kretingą, kuri pasitiko naujai rekonstruota pagrindine sankryža ir įspūdingu  13,5 metro aukščio Kryžiumi, pagamintu iš lengvų metalo konstrukcijų ir matinio stiklo, vakarais apšviečiamo iš vidaus. Tai architekto Algirdo Žebrausko idėja, pasiūlyta šitaip įprasminti seniausios mūrinės katalikų bažnyčios Žemaitijoje – Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai  ir bernardinų vienuolyno 400 metų jubiliejų. Kaip teigė architektas: ,,krikščioniškoji žinia mus pasiekia per šviesą“.                                                                                                 

Tą vėlyvą vakarą jau 37-tą kartą kretingiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į chorinės muzikos koncertą-festivalį ,,Su Šv. Kalėdom – Naujuosius pasitinkant“, kurį tradiciškai kasmet organizuoja chorų vadovas, mokytojas ekspertas, kompozitorius Aloyzas Žilys kartu su Kretingos kultūros centro bei vienuolių pranciškonų pritarimu.

19.00 val. Vėsoką vakaro tylą bažnyčioje nutraukė ir sušildė smuikininkės Nidos Žvaginienės griežiama Jozefo Gruberio Kalėdinės giesmės ,,Tyli naktis“ melodija, visą pasaulį džiuginanti jau 200 metų. Jaudinantį garsų srautą iš aukštai, nuo viškų, siuntė trys chorai: bažnyčia prisipildė stebuklingo gėrio ir šviesos, jai atitarė koncerto vedėjos Dalios Bieliauskienės skaitoma poezija… ir atėjo laikas kiekvienam chorui išskleisti savo dovanas – specialiai šiam vakarui paruoštą programą.

Didelio klausytojų dėmesio ir gausių katučių sulaukė Kretingos mokyklos-darželio ,,Žibutė“ jaunučių – nykštukų – choras, labai nuširdžiai atlikęs savo vadovo Aloyzo Žilio giesmeles ir populiariąją amerikiečių kalėdinę liaudies dainą ,,Varpeliai“. Svajingai nuaidėjo dar du Aloyzo Žilio kūriniai – juos pagiedojo Kretingos  TAU (Trečiojo amžiaus universiteto) moterų ansamblis ,,Svajonių aidas“, sulaukęs malonaus klausytojų dėmesio. Solidžiai, brandžiai ir išraiškingai savo šventinę programą atliko Kretingos kultūros centro moterų choras ,,Svaja“ ir vyrų ansamblis ,,Žilvinas“, pasirodydami tai kartu, kaip mišrus choras, tai atskirai. Žavėjo išraiškingas akapelinis giedojimas bei įtaigi dirigento interpretacija. Subtiliai akomponavo koncertmeisterė Eglė Karbauskė. Žiūrovai gausiais aplodismentais ir šypsenomis nuoširdžiai dėkojo savo mylimiems dainininkams ir renginio sumanytojui, ilgamečiam chorų vadovui Aloyzui Žiliui.   

Nuostabi gotikinės-barokinės bažnyčios akustika leido profesionaliai atlikti savo paruoštą programą ir Mažeikių kultūros centro mišriam chorui ,,Draugystė“. Kretingos klausytojai chorą gerai pažįsta, ir sprendžiant iš aplodismentų gausos, ir šį kartą nebuvo nuvilti: choro atliekama sakralinė muzika pakylėjo ir nuskaidrino kiekvieno klausančiojo sielą. Žinoma, prie to prisidėjo ir puikus koncertmeisterės Ingos Grušaitės akompanavimas. 

Finale jungtinis choras atliko Aloyzo Žilio nuotaikingą giesmę ,,Kalėdų gėlės“ ir  koncertą – festivalį užbaigė populiariąja Kalėdine giesme ,,Džiaugsmingų Šv. Kalėdų“ (autorius nežinomas).

Viso ,,Draugystės“ choro vardu noriu nuoširdžiai padėkoti geram mūsų bičiuliui Aloyzui Žiliui už malonų pakvietimą, už aukšto meninio lygio festivalį, už geras emocijas ir malonų pabendravimą! Tegu šis festivalis niekada neturi pabaigos, kaip niekada nesustoja visagalis Laikas! 

‎                                                      

 Ričardas  Grušas

Mažeikių mišraus choro ,,Draugystė“ meno vadovas   

‎‎

      

Parašykite komentarą