Linas Balandis: „…gi noris, kad žmonės dainuotų ir karantine“!

Vėlų ketvirtadienio vakarą į choras.lt atėjo laiškas, kuris tikrai nudžiugino. Nežiūrint to, kad siautėja koronavirusas, Linas Balandis (nuotr.) su kolegomis siūlo variantą, kaip galima būtų dirbti chorams. Nevargindami Jūsų, mieli choras.lt skaitytojai, ilgais išvedžiojimais, tiesiog skelbiame jo atsiųstą laišką: 
 
 
„…Sumąsčiau su kolegomis vieną modelį, kurį naudoju dirbdamas su chorais. Gal naudinga bus pasidalinti?

„Mieli draugai, muzikai. Nusprendžiau pasidalinti patirtimi. Nėr čia ko tylėt – gi noris, kad žmonės dainuotų ir karantine. Noriu pabrėžti, kad nieko nebūtų išėję, jeigu nedarytume visko sykiu su Kristijonu Bartosevičiumi. Išvada: vienas kalnų nenuversi, bet su kolegomis bent jau į juos įkopti gali:) Tiesa, prie procesų testavimo prisideda ir trys chorai: „Kariūnas“, „Ąžuoliukas“, „Polifonija“. Ačiū choristams:) Ir Sibelijaus programos virtuozai: Budri NieksMykolas Treščenkinas.

Taigi… 

Chorai (mėgėjų), anot manęs, turėtų dirbti trimis lygmenimis (tam, kad pasiektų kuo geresnį rezultatą):

1/ Google Classroom platformoje sukeliu visą teorinę medžiagą (partitūrą, balsų įrašus (naudojamės Sibelijaus programa, o su choru „Kariūnas“ partijas įdainuoju pats). Per nurodytą laiką choristai atsiunčia įrašyto balso failus. Tuomet perklausau visus įrašus ir atsiunčiu pastabas asmeniškai kiekvienam choristui.

2/ Vieną sykį per savaitę vyksta bendra repeticija, arba repeticija balsais (Valerijos Skapienės pavyzdžiu). Tai reikalinga dėl kelių dalykų: a/ kolektyvas gali jaustis kolektyvu, b/ galima patobulinti vietas, kurios daugumai choristų neišėjo (tik reikia perklausyti visus choristų atsiųstus įrašus). Iš principo, gi žinome probleminius kūrinių epizodus, kuriuos galime tobulinti net ir negirdėdami dainininkų. Naudoju Zoom platformą.

3/ Perklausius įrašus paaiškėja, kuriam choristui reikia padirbėti individualiai, o darbas dviese Zoom platformoje gali būti gana kokybiškas. Tad du kartus per savaitę skiriu individualioms dainavimo pamokoms – pastarosios nėra atsietos nuo repetuojamų kūrinių. 

Tikiuosi, kad kam nors bus naudinga 🙂 Būkite sveiki, mielieji! 🙂 DAINUOKIME 🙂

 

Dr. Linas Balandis
Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyrų choro „Kariūnas“ meno vadovas,
Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovas ir vyr. dirigentas,
Berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ choro disciplinų mokytojas, chormeisteris,
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros asistentas. „
 
 

Parašykite komentarą