Lietuvos 100-mečio Dainų šventėje dainuos 70-ties dainininkų choras „Vakarai“ iš JAV vakarų – Sietlo

Į Lietuvos 100-mečio Dainų šventę ruošiasi atvykti 29 chorai iš įvairių pasaulio šalių. Vienas skaitlingiausių kolektyvų – 70 dainininkų mišrus choras „Vakarai“ iš vakarinės JAV pakrantės – Vašingtono valstijos uosto Sietlo (Seattle). Chorui vadovauja Dainius Vaičekonis – pianistas, Sietlo Ramiojo vandenyno universiteto profesorius. Su žmona Asta, taip pat pianiste, prieš aštuonerius metus Sietle įkūrė chorą, su kuriuo dalyvavo ne tik pasaulio lietuvių dainų šventėse JAV ir Kanadoje, bet ir Lietuvoje. Daugiau apie „Vakarų“ chorą iš Sietlo ir apie tai, kaip choras ruošiasi Lietuvos 100-mečio Dainų šventei Vilniuje mielai sutiko papasakoti pats choro meno vadovas ir dirigentas Dainius Vaičekonis.
 
 
Dainius Vaičekonis: „Vakarų“ choras nekantriai laukia artėjančios Dainų šventės.  Ruošiamės įtemptai ir planingai.  Mums, profesionaliems muzikams, šis darbas – savanoriškais pagrindais mokinti mėgėjus be muzikinio išsilavinimo – reikalauja daug kantrybės, tuo labiau, aukojant sekmadienius po sunkios darbo savaitės. Nežiūrint visų sunkumų man ir žmonai šis darbas yra labai prasmingas, jis suteikia mums ir mūsų bendruomenei čia, Sietle, daug dvasinio džiaugsmo ir pasididžiavimo.  
2017 m. gruodžio mėnesį su „Vakarais“ koncertavome Sietlo viešosios bibliotekos Microsoft salėje, renginyje „Lietuviška Ekstravagancija“, kuriame mūsų choras atliko penkias būsimosios Dainų šventės repertuaro dainas, taip pat perskaičiau pranešimą „Lietuvos dainų tradicijos“ ir su žmona Asta atlikome mano tris M.K. Čiurlionio preliudų aranžuotes fortepijonui keturiomis rankom.
Šiuo metu rengiame dar kitas penkias dainas iš Lietuvos 100-mečio Dainų šventes repertuaro, kurias atliksime Vasario 16-osios minėjime čia, Sietle (Seattle).
‎ 
Nors mūsų choras gyvuoja tik aštuonerius metus, ši Dainų šventė mūsų chorui bus 4-toji. Mūsų choras dalyvavo šventėse Vilniuje, Toronte ir Čikagoje.  Dviejose šventėse man teko garbė diriguoti porą dainų.
Lietuvių bendruomenės nariai Sietle entuziastingai prisijungė prie choro, sužinoję, kad ruošiamės vykti į 100-mečio Dainų šventę. Iš patirties žinau – jeigu bus dainų švenčių, tai bus ir dainininkų. 
Sietlas ypatingas tuo, kad miesto chorinė bendruomenė yra labai gerai susipažinusi su Baltijos šalių chorinėmis tradicijomis, dešimtys vietinių universitetų ir visuomeninių chorų buvo nuvykę į Baltijos šaliu dainų šventes, yra koncertavę ir dalyvavę jose.  Todėl virš 20 mūsų choro narių yra amerikiečiai,  dalyvavę ir dainavę estų ir latvių dainų šventėse. Šiais metais jie nori prisijungti prie Dainų šventės Vilniuje. 
 Sietlo VAKARAI Seattle n
 

Parašykite komentarą