LDM chorų „Varpo“ ir „Eglės “ reikalai: birželio 14 dieną chorai ištremiami!

Praeitą savaitę Lietuvos dailės muziejaus chorai „Varpas“ ir „Eglė“ gavo dar vieną paraginimą greičiau kraustytis lauk iš LDM-o patalpų:

„Laba diena,

norėčiau priminti, kad birželio 14 d. abiems chorų kolektyvams paskutinė diena naudotis saugyklų patalpomis Gerosios Vilties g. 10. 

birželio 17 d. 11 val atlaisvintos patalpos turi būti priduotos Liaudies meno skyriaus vedėjai. Po nurodyto termino į saugyklų patalpas patekti nebus galima.

Todėl prašytume jau nuo dabar rūpintis asmeniniais ir kt. daiktais. 

Regimantas Paulionis
Lietuvos dailės muziejus
direktoriaus pavaduotojas ūkiui
mob. tel. +370 6600 1010
Choras.lt paprašė pakomentuoti, kodėl būtent DABAR abu chorai tapo nepageidaujami LDM? Juk daugybę metų (dešimtmečių) netrukdė. Kokia tikroji priežastis? O gal patalpos iš chorų atimamos tik laikinai, kol vyksta remontas? Ar pasibaigus remontui senosios patalpos Liejyklos gatvėje bus vėl chorams atvertos? 
Gavome atsakymą iš gerbiamo LDM dir. pavaduotojo Regimanto Paulionio apie tai, kad, pasirodo, LDM-as apskritai neturėjo teisės patalpas Gerosios vilties gatvėje naudoti kam nors kitam (betgi naudojo!), o tik saugyklų poreikiams:

„LDM saugyklų patalpas Gerosios Vilties g. 10 gavo panaudos teise 2 metams. Metai jau praėjo. Panaudos sutartyje yra griežtai numatyta, kad patalpas naudosime tik saugyklų poreikiams, o panaudos davėjas pasilieka teisę kontroliuoti kad patalpose vyktų numatyta veikla. priešingu atveju – sutarties nutraukimas prieš terminą.kitas aspektas – LDM gyvybiškai trūksta saugyklų ploto. LDM strateginiuose planuose numatyta pilnai išnaudoti muziejaus veiklai panaudai gautą plotą. Apie tai jau buvau minėjęs anksčiau. Tačiau vyrų choro parašė prašymą LDM direktoriui motyvuodamas, kad 2 savaitėm būtų reikalinga užbaigti sezoną. LDM suvaržydamas savo planus atsižvelgė į prašymą (tą patį minėjo ir moterų choro vadovė užbaigti sezoną) ir leido naudotis iki birželio 14 d. imtinai, birželio 17 d. 11 val priduosite patalpas Liaudies meno skyriaus vedėjai. Kaip ir minėjau, po šio termino į saugyklų patalpas patekti negalėsite.

Dėl kitų patalpų:  kaip minėjau, LDM kitų patalpų, chorų repeticijom šiuo metu kol kas neturi. Liejyklos g. jau prasidėjo rekonstrukcija; Radvilų rūmuose vyksta remontas, planuojamas ekspozicijų pertvarkymas;  Arsenale esančius eksponatus ir kt gabename į Gerosios Vilties g. 10, ten numatytas remontas ir ekspozicijų išplėtimas. Visur vyksta plėtra, Muziejaus atsinaujinimas ir įveiklinimas turimų erdvių. Radvilų rūmai atgimsta, ten įsikurs ekspozicijos.

‎ 

Manau ir Jūs  kitaip nepasielgtumėte, kaip yra numatyta LDM Strateginio planavimo komitete.  Muziejus kiek galėjo, tiek padėjo. Dabar Muziejus pats stokoja patalpų – nežinome kur eilinį kartą teks perkelti Liaudies meną. Jei turėtume tiek patalpų – neprašytume patalpų panaudai.“

Taigi, muziejus atsinaujina, ir visokie chorai jam nereikalingi. Ką reiškia muziejaus „įveiklinimas“…? Kokia veikla po šiuo terminu slepiasi? Tikrai ne chorai. Galbūt senjorų šokiai, piešimo būreliai (arčiau dailės vis tik)… Štai, rašo gerb. Regimantas, „Radvilų rūmai atgimsta, ten įsikurs ekspozicijos“! O anksčiau ekspozicijų nebuvo? Tik chorai juose dainavo? Kokia betvarkė!!! Dabar nebedainuos, ir bus tvarka.

Choras.lt paklausė ir kitos pusės – „Varpo“ prezidento Alfredo Basevičiaus, kaip sekasi derėtis. Šiandien gavome jo atsakymą:

„LDM laikosi savo ir mūsų chorų prie direktoriaus neprileidžia. Tačiau rytoj mus priima Kultūros ministras, matysim, koks bus pokalbis.

Savivaldybėje priėmė Švietimo, kultūros ir sporto departamento patarėja Agnė Vilkončiūtė. Aptarėme keletą galimų nuomos ar prisiglaudimo variantų, tačiau labai patikimų neturim. Todėl mums labai problematiškas turto sandėliavimo klausimas. Prašysim ministrą ir Muziejaus direktorių leidimo išsinešti daiktus tik radus naują vietą.“

 

Parašykite komentarą