Kretingos „Saulainė“ laimėjo Auksą Bratislavoje!

Saulaine 2017 (2)

Sėkmė lydėjo Kretingos meno mokyklos chorą “Saulainė” (vadovės Violeta Andruškevičienė ir Eugenija Karkienė, koncertmeisterė Rima Stonkuvienė) Slovakijos sostinėje Bratislavoje. Čia birželio 15-18 dienomis vyko tarptautinis chorų festivalis-konkursas.

„Saulainė“ varžėsi su 3 chorais iš Čekijos, Slovakijos ir Slovėnijos vaikų iki 16 metų chorų kategorijoje. Lietuvaičiai konkurse atliko:  Ruperto Lanngo ,,Cantate Domino“;  Linos Kairytės išplėtotą liet. liaudies sutartinę ,,Turėja liepa“; Vytauto Miškinios „Melodiją“ (eilės Ramutės Skučaitės);  Stepheno Hartfieldo aranžuotą meksikiečių liaudies dainą ,,Las Amarillas“ ir Vladimiro Šainskio ,,Linksmąją fugą“. „Saulainė“ sulaukė labai gerų atsiliepimų tiek iš klausytojų, tiek iš vertinimo komisijos narių –  dr. Christiane Fischer (Austrija), prof. Blankos Juhanakovos (Slovakija), prof. James Kimo (JAV), dr. Milan Kolenos (Slovakija). Žiuri, įvertinusi „Saulainės“  konkursinės programos įvairovę ir atlikimą, skyrė Kretingos meno mokyklos chorui 92.25 balus, specialų prizą už dramaturgiją bei vienintelį iš vaikų kategorijos apdovanojo Aukso diplomu. Taigi, „Saulainė“ buvo paskelbta vaikų  iki 16 metų chorų kategorijos nugalėtoja!

‎                                 

Aukso diplomą taip pat pelnė vaikų chorų iki 12 m. kategorijoje dalyvavęs ir 93,75 balais įvertintas choras iš Slovėnijos (vad. Manja Gošnik Vovk).
 
Surinkęs 99 balus suaugusiųjų chorų ir 100 balų sakralinės muzikos kategorijoje ‎Konkurso Grand prix laimėjo Lenkijos Bielsku Bialej Techninių ir humanitarinių mokslų akademijos studentų choras iš Lenkijos, vadovaujamas Jan Borowski.  
                                  
Beje, „Saulainė“ pasirodė ir 2 koncertuose, kuriuose buvo atliktos skirtingos programos. Vienas koncertas vyko Jėzuitų bažnyčioje, kurioje buvo atlikta 15 min. trukmės sakralinės muzikos programa, kitas – nuostabioje Klarinsky koncertų salėje, kurioje klausytojai galėjo mėgautis lietuvių ir latvių kompozitorių kūriniais.
‎ 
 
Sveikiname Kretingos meno mokyklos chorą „Saulainė “ ir vadoves!
 
 

Parašykite komentarą