Kovo 11-ąją – VU choro „Gaudeamus“ koncertas Paryžiuje!

 

Kovo 8–12 d. Vilniaus universiteto mišrus choras „Gaudeamus“ Paryžiuje Lietuvos Respublikos ambasados Prancūzijoje kvietimu surengė užsienio lietuviams bei miesto svečiams atvirą ir nemokamą koncertą Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – proga Paryžiaus Šv. Magdalenos bažnyčioje.

„Paryžiaus Šv. Magdalenos bažnyčia yra išskirtinė bei ypatinga vieta chorinės muzikos atlikimui, šioje bažnyčioje yra dirbę žymūs prancūzų kompozitoriai Camille Saint-Saëns bei Gabriel Fauré, todėl koncerte skambės ne tik lietuvių kūrėjų – Juozo Naujalio, Giedriaus Kuprevičiaus, Vaclovo Augustino muzika, bet ir pastarųjų prancūzų kompozitorių, dirbusių Šv. Magdalenos bažnyčioje, kūriniai“, – apie išskirtinę Kovo 11-osios koncerto programą pasakoja choro vadovė Rasa Gelgotienė.

Vilniaus universiteto choras „Gaudeamus“ kiekvienais metais bando aktyviai įsitraukti į valstybinių švenčių minėjimus. Pernai Lietuvos Respublikos Prezidentės kvietimu dalyvavo Lietuvos šimtmečio Vasario 16-osios šventėje, kurioje giedojo visų trijų Baltijos valstybių himnus, taip pat dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventėje. Choras „Gaudeamus“ yra seniausias choras Lietuvoje ir jau kitąmet minės savo 80-ties metų jubiliejų. Prie šio choro kasmet vis gausiau jungiasi entuziazmo kupini studentai, norintys muzikuoti gražiai, pristatyti viso pasaulio muziką, kurią atlieka, o tokių kelionių kaip ši metu taip pat reprezentuoti Lietuvą, jos kultūrą ir savo Alma Mater – Vilniaus universitetą.

Paryžiuje choras „Gaudeamus“ yra atlikęs ne vieną koncertą. Paskutinį kartą šioje Šv. Magdalenos bažnyčioje choras dainavo 2011 metų gruodį. Pristatydamas Lietuvą ir Vilniaus universitetą „Gaudeamus“ yra koncertavęs daugelyje Europos valstybių, taip pat Turkijos, Kazachstano, Šiaurės ir Pietų Amerikos klausytojams.


„Gaudeamus“ dalyvauja šalies ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose, Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose bei Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų, taip pat įvairiuose televizijos projektuose. Choras yra išleidęs tris kompaktines plokšteles ir įrašęs nemažai kūrinių Lietuvos radijo fondui. Nuo 1995 m. „Gaudeamus“ vadovauja dabartinė kolektyvo meno vadovė ir vyriausioji dirigente Rasa Gelgotienė.

 

Parašykite komentarą