Klaipėdos universiteto „Pajūrio aidos“ rungsis X-tame tarptautiniame chorų konkurse Krokuvoje

Birželio 6-9 d. Krokuvoje, Lenkijoje, vyks X tarptautinis chorų festivalis „Cracovia Cantans“. Šiame konkurse dalyvaus Klaipėdos  universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ (nuotr.).
‎ 

KU choras „Pajūrio aidos“ surengs du vakarinius koncertus: birželio 7 d. 19.15 val. Krokuvos Šv. Marijos bazilikoje koncertuos su mišriais chorais iš Kalifornijos (JAV) ir Čekijos bei su vyrų chorais iš Kaldikoto (Velsas) ir Svindono (Didžioji Britanija); birželio 8 d. 21.15 val. – Krokuvos Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje  su chorais iš Švedijos, Vengrijos, Norvegijos, Rusijos ir Čekijos. 

„Pajūrio aidos“ ne tik koncertuos, bet ir dalyvaus konkurse: mišrių chorų kategorijoje rungsis su chorais iš Lenkijos, Čekijos, Rusijos ir kt. „Chorai iš Lenkijos, Čekijos ir Rusijos yra labai žymūs ir stiprūs kolektyvai, praktiškai profesionalai, ir nežinia, kaip ten mums seksis,“ – svarsto choro vadovas doc. Algirdas Šumskis: „bet mums yra didžiulė garbė su tokiais chorais rungtis“. 

‎ 

Choro konkursinė progama ne iš lengvųjų: Vaclovo Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“, Ola Gjeilo „Northern Lights“, Antonio Lotti 8 balsams skirtas kūrinys „Crucifixus“, ir neseniai amžinojo poilsio išėjusio Vytauto Laurušo kūrinys „Nakties balsai“ (internete galima rasti tik vyrų choro versiją, o choras dainuoja mišrų variantą)“. 

 

Vertinimo komisija – labai kompetetinga ir tikrai ypatinga: komisijos pirmininkas prof. Romuald Twardowski (Lenkija), nariai: Ambrož Čopi (Slovėnija), Javier Busto (Ispanija), Rihards Dubra (Latvija), Ko Matsushita (Japonija). 

Iš viso 10-ajame tarptautiniame chorų festivalyje „Cracovia Cantans“ dalyvaus 30 chorų iš Lenkijos, Rusijos, Vengrijos, Čekijos, Lietuvos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos, JAV, Švedijos, Velso, Kanados. Taip pat dalyvaus ir dar vienas lietuvių choras – Vilniaus kolegijos merginų choras „Vaidilutės“ (vadovė Genovaitė Kumpienė). Per dešimtį festivalio gyvavimo metų jame dalyvavo jau penki chorai iš Lietuvos: Kauno „Cantate Domino“, Vilniaus „Liepaitės“, Kauno „Gintaras“, Kuršėnų „Da Capo“, Kauno „Saluto“. 

 

Festivalio „Cracovia Cantans“ laimėtojas keliaus į World Choral Championship, kuris 2020 metais vyks Rimini mieste, Italijoje.

 
Ieva Stasiulaitytė

Parašykite komentarą