Klaipėdos universiteto choras „Pajūrio aidos“ akcijoje „Ačiū, Lietuva!“: ir žiūrovų buvo, ir plojimų sulaukėm!

…Su KU choru „Pajūrio aidos“ dalyvavau muzikinėje akcijoje „Ačiū, Lietuva!“ Klaipėdos vasaros koncertų estradoje. Dainavome vieni patys, be jokių kitų chorų, be jokio įgarsinimo, be jokio orkestro ar pianino. Ir visai gerai skambėjom, klausytojai mus girdėjo! Kai kas sakė ar internete rašė, kad paskęsim… Atvirkščiai! Sėkmingai išplaukėm, ir žiūrovų buvo, ir plojimų sulaukėm 🙂 
 

Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ (vadovas doc. Algirdas Šumskis, chormeisterė-koncertmeisterė Justė Šilaitė) 2020 m. birželio 1 d. Klaipėdos vasaros koncertų estradoje dalyvavo muzikinėje akcijoje „Ačiū, Lietuva!“, kuri buvo skirta padėkoti medikams, pareigūnams, socialiniams darbuotojams, savanoriams, pardavėjams, vaistininkams, verslininkams ir visiems, padėjusiems apsirūpinti apsaugos priemonėmis bei teikusiems būtiniausias paslaugas karantino metu.

Sudalyvavome muzikinėje akcijoje „Ačiū, Lietuva!” Klaipėdos vasaros koncertų estradoje. Dainavome vieni patys, be jokių kitų chorų, be jokio įgarsinimo, be jokio orkestro ar pianino. Ir visai gerai skambėjome, ir klausytojai mus girdėjo!

O kai kas sakė ir internete rašė, kad paskęsime, o atvirkščiai – sėkmingai išplaukėme, ir žiūrovų buvo, ir plojimų nemažai sulaukėme!

Klaipėdos vasaros koncertų estrada pasirinkta neatsitiktinai, kaip vadovas sakė, ši vieta yra labai svarbi ne tik Vakarų Lietuvos chorinei bendruomenei, bet ir visai Lietuvos chorinei kultūrai, tai Dainų švenčių vieta – sakrali vieta, kur kasmet vyksta regioninės bei respublikinės Dainų šventės. Gaila, šis objektas  yra nepelnytai apleistas, be Dainų švenčių jame kartais dar surengiami Sel koncertai… ir daugiau nieko.

Todėl mūsų choro pasirodymas šioje vietoje yra labai prasmingas. Ruošdamiesi koncertui pergyvenome, kad erdvė per didelė vienam chorui, juk čia Dainų švenčių metu skamba daugiau nei 6000 dainininkų balsai, ir dar su įgarsinimu! O mes – tik vienas choras ir dainuosime be jokios techninės pagalbos. Pasirodo, mūsų baimės nepasiteisino. Dainavome vieni be jokio įgarsinimo, ir kaip sakė klausytojai, viskas gerai girdėjosi ir gražiai skambėjo.

‎ 

Apie šią akciją sužinojome iš choristės Gretos, kuri pasiūlė joje sudalyvauti. Koncerte nutarėme dainuoti tik a cappella dainas, kurios gerai skamba lauko sąlygomis. Tai harmonizuotos lietuvių liaudies bei originalios dainos. O kadangi mes jau repetuojame ir ruošiamės ne tik šiam koncertui, bet ir koncertinei kelionei į Kalvariją bei į Žagarės vyšnių festivalį, tai nebuvo didelės problemos mums susirinkti, nes repetuojame didelėje erdvėje (KU SHMF Vitražinėje menėje), kuri tinka saugioms repeticijoms.

Vasaros koncertų estrada mūsų chorui gerai žinoma, ne kartą joje dainavome per Dainų šventes, bet vieni čia repeticijų neturėjome, dainavome ekspromtu. Žinoma, laikėmės visų saugumo reikalavimų, bet kadangi erdvė labai didelė – dainavome be kaukių. Žiūrovai taip pat buvo be kaukių ir laikėsi atstumo. Koncerto atmosfera buvo labai nuoširdi, gera, jautėsi, kad žmonės pasiilgo koncertų, gyvo dainavimo, betarpiško bendravimo su muzika. Tai gerai jautėsi iš jų elgesio koncerto metu: visoms dainoms negailėjo plojimų, tad negalėčiau išskirti žiūrovų „mylimiausios“ dainos.

Vadovui sekėsi puikiai, buvo ne tik dirigentas, bet ir koncerto vedėjas. O jam ne tik diriguoti, bet ir kalbėti problemų nėra.

Gaila, kad ne visi choristai galėjo dalyvauti koncerte, nes kiti išvykę į savo namus ir nuotoliniu būdu mokosi, ne paslaptis, kad ir koronavirusas padarė meškos paslaugą kai kuriems mūsų dainininkams.

Koncertavome su dideliu džiaugsmu, nes jautėme koncertinės veiklos stygių, juk šį sezoną turėjome didelių planų: ruošėmės XXII tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso koncertams, chorinės muzikos šventei „Cantate Palangai“, III Šiaurės Lietuvos chorų festivaliui, Lietuvos vakarų krašto dainų šventei, Joninių šventei ant Rambyno kalno ir tarptautiniam chorų konkursui Prancūzijoje! Visa tai buvo atšaukta dėl COVID-19 pandemijos. Tad šis koncertas, kurį juokais pavadinome „karantininiu“, mums buvo netikėtai smagus ir svarbus.

Po koncerto nuotaika buvo puiki, nesinorėjo skirtis, visi drauge nuvažiavome prie jūros, maloniai praleidome laiką, nes labai pasiilgome bendravimo. 

 
Jau laukiu birželio 13-14 dienų, kai su KU choru surengsime koncertus Kalvarijoje ir jos apylinkėse…
Ieva Stasiulaitytė

Parašykite komentarą