Klaipėdos „Pajūrio aidos“ tarptautiniame chorų konkurse „Cracovia Cantans“

Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ birželio 6-9 d. dalyvavo X tarptautiniame chorų konkurse „Cracovia Cantans“ Krokuvoje (Lenkija). KU chorui tai buvo neeilinis įvykis, nes tarptautiniame konkurse choras dalyvauja pirmą kartą savo gyvavimo istorijoje. Toks išbandymas buvo labai rimtas ir davė chorui didžiulės naudos. „Pajūrio aidos“ parengė labai sudėtingą programą Vaclovo Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“, Ola Gjeilo „Northern Lights“, Antonio Lotti 8 balsams skirtas kūrinys „Crucifixus“ ir Vytauto Laurušo kūrinį „Nakties balsai“.


Po mūsų pasirodymo komisija palydėjo chorą gausiais aplodismentais, ko nedarė kitiems chorams, išskyrus Rusijos chorui. O kas nustebino ir patį choro vadovą  doc. Algirdą Šumskį, kad po mūsų pasirodymo konkurso vertinimo komisijos primininkas prof. Romuald Twardowski (Lenkija) priėjo prie jo ir gražia lietuviška kalba pasveikino chorą su jo puikiu pasirodymu, paminėjo, ypač, Vytauto Laurušo kūrinio „Nakties balsai“ interpretaciją. Pasidalino įspūdžiais apie bendrą choro padainavimą ir perdavė savo kūrinį, kad choras galėtų jį turėti savo repertuare.  Tai – „Cantus Sancti Casimiri“, kūrinys pakankamai sudėtingas, kaip mūsų chorui, nes dauguma choristų neturi jokio muzikinio išsilavinimo ir nepažįsta natų, o kūrinyje vyrauja aštiuonbalsė faktūra.
Mūsų konkurso kategorijoje dalyvavo patys stipriausi konkurse dalyvaujantys chorai. Mes rungėmės su labai stipriais chorais, galima sakyti, praktiškai profesionaliais chorais, turinčiais puikią koncertinę patirtį, daugelio konkursų laureatais ir prizininkais. Mūsų kategorijos choras iš Rusijos – Novgorodo akademinis choras – pelnė ir geriausio konkurso choro vardą – GRAND PRIX; antrą vietą mišrių chorų kategorijoje gavo choras iš Čekijos, trečią – Krokuvos universiteto choras „Dominanta“. Mums teko kukli ketvirtoji vieta, tačiau mes nesijaučiame pralaimėję, nes įgyta patirtis, tiek konkursinė, tiek koncertinė veltui nenueis. O ateityje chorui taps stipri motyvacija siekti geresnio rezultato. Kiti du likę chorai irgi labai žymūs, turintys didelę koncertinę patirtį, dalyvavę daugelyje konkursų, jų pasirodymai buvo taip pat aukštai vertinami: choras iš Siedlce miesto (Lenkija) ir L’Asenzio iš Čekijos.
Didelį kūrybinį džiaugsmą choras patyrė surengtuose koncertuose: Krokuvos Šv. Marijos bazilikoje ir Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Tai unikalios erdvės su puikia akustika ir pilnomis klausytojų bažnyčios. Mūsų choro koncertus palydėjo gausūs aplodismentai ir žiūrovų išsakyti komplimentai, padėkos. Po koncerto mums buvo labai malonu išgirsti daug gražių žodžių iš kitų chorų dainininkų bei vietinių klausytojų. O kitų chorų vadovai maloniai kalbino mūsų vadovą, prašė mūsų dainuojamų kūrinių natų ir gyrė mūsų pasirodymus.
Laisvu metu nuo konkurso ir koncertų laiką leidome Karališkame mieste. Aplankėme miesto įžymybes: Vavelio pilį, įvairias bažnyčias, senamiestį ir kitus objektus. Teko pagiedoti įvairiose bažnyčiose, o ir sugiedoti giesmę „Apie Žygimanto Augusto jungtuves“ pačiame karalių pilies kieme bei bokšte. O ir dainos tekstas „… seime Krokuvoj sustoję…“.
Nuoširdžiai dėkojame už palaikymą Klaipėdos universitetui ir rektoriui prof. dr. Artūrui Razbadauskui, kurio dėka mes galėjome dalyvauti tarptautiniame chorų konkurse.

Ieva Stasiulaitytė

Parašykite komentarą