Klaipėdos ,,DANGĖ“ Italijoje ir Austrijoje

 

Tarptautinis chorų festivalis ,,The Alta Pusteria International Choir Festival“ – vienas įspūdingiausių tarptautinės chorinės muzikos festivalių Europoje, turtingas repertuaro (laisvas žanro ir stiliaus atžvilgiu) bei jo atlikimo vietos pasirinkimu. Tai nuo 1998 metų kasmet paskutinę birželio savaitę Pietų Tirolyje (Italija) vykstantis nekonkursinis renginys. Į festivalį atvykę chorai savo programas atlieka koncertų salėse, Val Pusteria regijono miestų bažnyčiose, ežerų pakrantėse, viduramžių pilyse ir kalnų papėdėse. Daugybė renginių festivalio dalyviams suteikia unikalią ir produktyvią įvairių pasaulio šalių muzikinių kultūrų mainų galimybę.

2017 metų festivalis – jubiliejinis, dvidešimtasis. Jame dalyvavo 96 chorai iš 19 pasaulio valstybių, buvo surengti 63 koncertai ir pasirodymai.

Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro „Žvejų rūmai“ moterų choras ,,Dangė“, vadovaujamas KU Menų akademijos docentės Juditos Kiaulakytės, vienintelis, atstovavęs Lietuvai, pasirodė dviejuose koncertuose. Birželio 23 d. ,,Gustav Mahler” salėje audringų ovacijų sulaukėme atlikusios stilizuotas Nijolės Sinkevičiūtės ir Bangos Balakauskienės lietuvių liaudies dainas, o birželio 24 d. labai šiltai buvome sutiktos nuostabioje ,,San Lorenze“ bažnyčioje, pristačiusios lietuvių kompozitorių sakralinę muziką. Čia taip pat koncertavo mišrūs chorai ,,Thomas Tallis“ (Italija) ir ,,Kreuz and Quer“ (Vokietija) bei vyrų choras ,,La vos Di Nos Sit“ (Šveicarija).

Kartu su kitais chorais dalyvavome įspūdingame chorų parade San Candito aikštėje (Via Drava), kur kartu su visais festivalio dalyviais atlikome populiariąją G.Verdi ,,Va Pensiero“ iš operos ,,Nabucco“ ir G. de Marzi ,,Signore delle cime“. Festivalio uždarymas vyko Casa Sesto miestelyje, kur dalyviai buvo pasveikinti ir apdovanoti diplomais bei festivalio kepuraitėmis. Uždarymo vakarą trys chorai (iš 96 dalyvavusių), tarp jų ir choras ,,Dangė“, buvo pakviesti padainuoti atsisveikinant. Mūsų choras atliko festivalio dalyvių pamėgtą N. Sinkevičiūtės kūrinį ,,Skrido bitė“, dėl kurio ,,dangietės“ jau nuo kolektyvų prisistatymo koncerto buvome vadinamos ,,Ta Ta To!!“

Dange 2017 Italija-5

Pakeliui į namus aplankėme mūsų choro bičiules – Zalcburgo (Austrija) moterų chorą ,,Vokal Orange“ (vadovas Arūnas Pečiulis) ir surengėme bendrą koncertą garsiojoje ,,Mozarteum“ salėje. Šiame koncerte ,,Dangės“ choras atliko lietuvių kompozitorių – V.Miškinio, N.Sinkevičiūtės, A.Remesos, G.Purlio, B.Balakauskienės, L.Abario ir kt. – kūrinius, o kartu su ,,Vocal Orange“ – F.Mendelsono motetus bei austrų pamėgtą S.Šimkaus ,,Ūžia girelė“. Šios kelionės koncertuose chorui akompanavo Jūratė Gedminienė (fortepijonas) ir Laura Gedgaudaitė (vargonai).

Be puikių bendravimo įspūdžių su chorais iš įvairių pasaulio valstybių, pakylėtų emocijų koncertų metu, ,,Dangės“ choro dainininkės gėrėjosi nuostabiais Alpių pievų ir miškų vaizdais bei grubiomis „Tre Cime di Lavaredo“ viršukalnėmis. Malonu buvo pasivaikščioti po Alpių kalnų papėdėje įsikūrusį vieną gražiausių Austrijos miestų – Zalcburgą, pajusti šiame mieste gimusio ir kūrusio kompozitoriaus Mocarto dvasią, pasigėrėti barokine architektūra.

Dange 2017 Italija-3

Giedrė Šilbajorienė

 

Parašykite komentarą