Klaipėdos „Cantare“ Italijoje

Klaipėdos savivaldybės kultūros centro „Žvejų rūmai“ mišrus choras „Cantare“ (vadovas Artūras Dambrauskas, chormeisteris Ramūnas Baršauskas) savo vasarą įprasmino kelione į Italiją. Ten liepos 5-9 dienomis vyko aštuntasis tarptautinis chorų festivalis „Musica eterna Roma“.

‎Klaipėdiečiai mišrių chorų kategorijoje pelnė aukso diplomą.


Pagal konkurso nuostatas, chorai į savo programą turėjo įtraukti italų kompozitoriaus, XIX amžiaus ir šiuolaikinio, vis dar kuriančio autoriaus kūrinius. „Cantare“ atliko H. Wolf „Ergebung“, L. Grossi „Exultate Justi“, lietuvių kompozitoriaus V. Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“ ir L. Vilkončiaus „Šlapia daina“.


Romoje, istorija alsuojančioje 12 Šv. Apaštalų Bazilikoje vykusiame konkurse dalyvavo chorai iš Belgijos, Čekijos, Kanados, Danijos, Suomijos, Indonezijos, Italijos, Latvijos, Filipinų, Pietų Afrikos, Ispanijos ir Taivano. Lietuviai pasirodė stipriausioje (A1) mišrių chorų kategorijoje kartu su danais, filipiniečiais ir ispanais.


Mišrių chorų kategorijos pasirodymai vyko liepos 6 dieną, nuo pat ryto choro „Cantare“ dienotvarkė buvo intensyvi. Konkurso rengėjai norintiems dalyviams suteikė galimybę išankstiniam susitikimui su komisija. Beveik valandą laiko choristai bendravo su chorinės muzikos profesionalais, tarp jų ir žymiu ispanu kompozitoriumi Javier Busto (Ispanija), kurie davė patarimų ruošiantis pagrindiniam pasirodymui. O vakare, po konkurso, „cantariečiai“ nudžiugino Italijos lietuvių bendruomenės narius. Susirinkę prie įžymiojo Koliziejaus visi kartu sugiedojo Tautišką giesmę. Romos lietuvių prašymu nuskambėjo ir „Kur giria žaliuoja“, primenanti, kad į Lietuvą visada gera sugrįžti.


Choras džiaugiasi savo pasiekimais. Prieš metus tos pačios organizacijos „Meeting music“ rengtame chorų konkurse Vengrijoje buvo pelnytas sidabro diplomas. Konkursas Romoje įrodo, kad choras „Cantare“ sėkmingai tobulėja.

Artūras Dambrauskas ir Ramūnas Baršauskas apdovanojimų metu

Parašykite komentarą