„KIVI“ pergalės Ispanijoje – tarptautiniame chorų konkurse „Gold Voices of Montserrat“!

 

‎‎Šių metų kovo 24-28 d. LVJC vokalinės grupės „KIVI“ (vadovė Danguolė Aukselienė) ir tos pačios studijos jaunesnieji atlikėjai „KIVI kids“ (vadovė Vaiva Kriščiokaitytė) dalyvavo tarptautiniame chorų konkurse Ispanijoje Lloret del Mar „Golden Voices of Montserrat“.

Konkurse, kaip įprastai buvo vertinamos vaikų, jaunimo, mišrių bei lygių balsų kategorijos, skirtinguose žanruose. Nuostatuose, be savo pasirinktos konkursinės programos, visi kolektyvai turėjo atlikti komisijos atrinktus privalomus kūrinius. Įvairiose kategorijose dalyvavo kolektyvai iš Norvegijos, Čilės, Ukrainos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Japonijos, Kazachstano, Rusijos, Ispanijos, Turkijos, Lietuvos.

‎‎

Konkurso dienomis vyko muzikiniai užsiėmimai, ruošėme kūrinius baigiamajam koncertui, kuriuos vedė dirigentas, bei komisijos narys Josep Prats. Žinoma, ir Ispanijos saulutė tomis dienomis šildė mūsų geras emocijas. Tad, baigiamajame koncerte, apdovanojimų ceremonijoje, kaip paskelbė, jog „KIVI“ ir „KIVI kids“ laimėjome pirmąsias vietas folkloro bei vaikų kategorijose, šiek tiek nustebino ir buvo netikėta, nes buvo gerai dainuojančių kolektyvų pvz: choras iš Latvijos dainavo puikiai, o jiems nenusileido studentų universiteto choras iš Ukrainos. Bet laimė nusišypsojo lietuvaičiams.


Grand Prix užtikrintai laimėjo choras iš Japonijos. Tai puikus, nenugalimas 65 merginų choras puikiais balsais, plačiu balso diapozonu, bei įdomiomis muzikinių kūrinių interpretacijomis. Buvo malonu klausytis tokio aukšto lygio choro konkursinės programos.


‎Konkurso „Gold Voices of Montserrat“, (Auksiniai Montserrat balsai) žiūri komisijos nariai:
Joan Casas – pianistas, simfoninių orkestrų kompozitorius ir dirigentas, choro dirigentas, aranžuotojas ir muzikos kritikas. Kompozitorius, rašantis Barselonos simfoniniam orkestrui. Katalonijos koralų kompozicijos premijos laureatas.


Irina Bronnikova – Gironos konservatorijos muzikos ir vokalo profesorė. Jos studentai yra daugelio prestižinių tarptautinių vokalinių ir fortepijoninių varžybų nugalėtojai.


Joan Carles Capdevila Torné -kompozitorius, grupės „a capella“ narys, operos solistas, instrumentalistas. Jis bendradarbiavo su keliais menininkais ir įrašė „Disney“ ir „Warner Bros“ įmonių filmus.


Josep Prats – teatro instituto ir Liceu konservatorijos bei Ispanijos radijo televizijos choro (Madridas) asocijuotasis direktorius. Šiuo metu yra „Cantiga Cora“ įkūrėjas. Jis yra programos „Cantània“ direktorius. Kaip lektorius, dažnai kviečiamas dirbti daugelyje Europos ir Lotynų Amerikos miestų.


David Dzhaparidze – Ispanijos festivalio komiteto „Fiestalonia Milenio“ prezidentas ir įkūrėjas. „Fiestalonia International Centre“ direktorius Londone. Pasaulio prestižinių konkursų žiuri narys.

Tomis dienomis taip pat vykome į ekskursiją Montserrat vienuolyne. Klausėmės berniukų choro atliktų kūrinių. Lietuvaičiams teko didelis malonumas ne tik paklausyti šio choro, bet ir patiems padainuoti viename iš garsiausių – Montserrat vienuolyne. Atlikome labai gerą Vilijos Mažintaitės ir Juditos Vaičiūnaitės kūrinį „From the Life of Mary“, kuris puikiai nuskambėjo šioje bažnyčios erdvėje. Pabuvoję Barselonoje, aplankę žymias Barselonos vietas, neaplenkėme ir Picasso dailės muziejaus, o tada sėkmingai grįžome į Lietuvą.

Nuotr:

1. „KIVI“ – pirmos vietos laimėtojos

2. „KIVI“ su choru iš Japonijos

Parašykite komentarą