Kauno chorų laimėjimai Baltstogėje

2018 m. spalio 20-21 dienomis Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras “Cantate Domino” (vad. Rolandas Daugėla), ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos choras “Cantica” (vad. Rolandas Daugėla, chormeisterės Milda Vosylė, Gintarė Ručinskaitė, koncertmeisterė Aušra Gelusevičienė) vykusiame III tarptautiniame chorų konkurse „CANTU GAUDEAMUS“ (Dainuojame – džiaugiamės) Bialystoke (Lenkija), pelnė atitinkamai aukso (91 bal.) bei sidabro (89.5 bal.) diplomus.


Konkursas vyko Bialystoko Medicinos universiteto Didžiojoje auloje (Branickio rūmai). Jano Klemenso Branickio rūmai Bialystoke yra vienas gražiausių XVIII a. baroko dvarų šioje Europos dalyje, dar vadinami Šiaurės Lenkijos Versaliu.


Konkurse dalyvavo per dvylika chorų iš Lenkijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Tarp jaunimo ir suaugusių chorų “Cantica” buvo jauniausias choras, tačiau tai nesutrukdė pelnyti labai aukštos prabos sidabro diplomą. Festivalio meno vadovės Annos Moniuszko’s sudarytoje vertinimo komisijoje dirbo Hirvo Surva (Estija), Violetta Milkowska (Lenkija) ir Milan Kolena (Slovakija).

Po pasirodymo ir rezultatų paskelbimo, vyko Grand Prix konkursas, į kurį pateko net du lietuvių chorai: Vilniaus universiteto Kauno fakulteto merginų ansamblis “Veni Gaudere”, vad. Adelė Mikalkėnienė, ir Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras “Cantate Domino”, vad. Rolandas Daugėla. Taip pat Grand Prix konkurse dalyvavo ansamblis “Šansas” iš Lidos (Baltarusija) bei “Rondo” iš Wroclaw’o (Lenkija), kuris ir laimėjo pagrindinį prizą. Lietuvaitėms merginoms buvo įsteigtas specialusis Medicinos universiteto prizas už pasirodymo unikalumą.


Belaukdami galutinių rezultatų, patriotiškų jausmų paskatinti, visų dalyvių nuostabai ir džiaugsmui, chorai iš Lietuvos drauge sudainavo Juozo Gudavičiaus bei Ksavero Sakalausko – Vanagėlio „Kur giria žaliuoja“.

Parašykite komentarą