Kauno „Cantate Domino“ pergalė tarptautiniame chorų konkurse Prahoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 m. vasario 13 d. Kauno mišrus choras „Cantate Domino“, vadovaujamas Rolando Daugėlos, dalyvavo tarptautiniame  Zdeneko Lukašo vardo šiuolaikinės muzikos chorų konkurse „Canti Veris“ Prahoje (Čekija). Laimėtas aukso diplomas, choras pripažintas geriausiu savo kategorijoje, pabrėžtas puikus Zdeneko Lukašo „Tuba mirum“ (privalomojo kūrinio) atlikimas. „Cantate Domino“ buvo nominuotas į Grand Prix konkursą, o Rolandas Daugėla pripažintas geriausiu konkurso dirigentu – jam įteiktas „Best Conductor Performance“ diplomas.

Įspūdžiais apie konkursą trumpai pasidalino R.Daugėla: „Šiuolaikinės muzikos chorų konkursas „Canti Veris Praha“ kažkiek primena Ohrido konkursą. Tiesa, chorų mažiau, bet visi – aukščiausio lygio, kai kurie – tarptautinių konkursų Grand Prix laimėtojai, todėl buvo nelengva. Tuo labiau džiaugiuosi „Cantate Domino“ pasiekimais – Aukso diplomu ir teise dalyvauti Grand Prix konkurse bei, žinoma, man įteiktu diplomu. Tai buvo puiki dovana gimimo dienai!“ (R.Daugėlos gimtadienis – vasario 13-ąją.)

 

***********

Iš pavasarėjančios Prahos „Cantate Domino“ grįžo su puokšte apdovanojimų

Vasario 11-14 dienomis Prahoje vyko tarptautinis šiuolaikinės chorinės muzikos festivalis “Canti veris Praha 2016”, kurį remia Čekijos Kultūros ministerija. Festivalyje Lietuvą atstovavo Vytauto Didžiojo bažnyčios Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios kamerinis choras “Cantate Domino”.

Apdovanojimų gausa pranoko net paties kolektyvo lūkesčius.

Konkursinėje programoje choras atliko penkis kūrinius: Nijolės Sinkevičiūtės „Ei, Jovar, Jovar“, Gedimino Kalino „Ave Marija“, Ola Gjeilo „Ubi Caritas“, Zapro Zaprovo „Aliluja“ ir Zdeneko Lukašo „Tuba Mirum“. Z. Lukašas – vienas žymiausių ir produktyviausių XX a. čekų kompozitorių, parašęs per tris šimtus trisdešimt kūrinių. Ruošiantis konkursui choras privalėjo įtraukti pasirinktą šio kompozitoriaus kūrinį į savo repertuarą.

Nebuvo lengva apsispręsti dėl Z. Lukašo kūrinio. Pasirinkus „Tuba Mirum“, teko paplušėti ieškant rakto į šį kūrinį. Nėra tekę girdėti jokio šio kūrinio atlikimo varianto, tad rizikavome, pateikdami savo interpretaciją. Džiugu, kad „Tuba Mirum“ atlikimas atnešė tokį garbingą, paties kompozitoriaus įsteigtą apdovanojimą. Maža to, komisijos pirmininkas Jiris Kolaras pastebėjo, kad po mūsų pateiktos kūrinio atlikimo versijos, „Tuba Mirum“, iki šiol nebuvęs populiarus, tikrai atsiras ir čekų chorų repertuaruose“, – pasakojo choro „Cantate Domino“ vadovas Rolandas Daugėla.

Be komisijos pirmininko J.Kolaro, chorus vertino dar trys solidūs komisijos nariai: čekų chorinės muzikos pedagogė mokslų daktarė Ivana Štibrova, be kurios balso neapsieina nei vienas nacionalinis ir tarptautinis konkursas, japonas smuikininkas, dirigentas ir chorvedys Chuhei Iwasaki bei Vakarų Bohemijos Universiteto muzikinės kultūros instituto docentas, besispecializuojantis Z.Lukašo chorinėje kūryboje, Zdenekas Vimras.

Ne mažiau džiugių akimirkų, nei į rankas vienas po kito chorui teikiami diplomai, atnešė ir konkurso aptarimas su komisijos nariais. „Pasirinkta išskirtinai įdomi programa, choristai puikiai jaučia ir atliepia dirigentą, džiugina gražia polifonija, profesionalumu ir balso kultūra“, – pastebėjimais dalinosi komisijos nariai.

Komisijos narys Z. Vimras, bandė užsiminti apie „šiokius tokius niuansėlius“, tačiau galiausiai pasakė:“Aš nusprendžiau nerašyti pastabų. Tiesiog klausiausi ir mėgavausi.“ Maža to, R.Daugėla sulaukė klausimo, ar chore dainuoja profesionalai. „Vien tai, kad komisijai kyla toks klausimas, kai kolektyve praktiškai visi mėgėjai, yra didžiulis choro įvertinimas. Į Kauną grįžome vasario 16-ąją tikrai pakylėti. Riedėdami miesto gatvėmis autobuse sugiedojome Lietuvos himną. Grįžome ne tik apdovanoti, bet ir su dovana Lietuvai“, – džiaugėsi „Cantate Domino“ vadovas.

Str. publikuotas „Kauno dienoje“

Diplomas Cantate Domino Praha 2016-1

Aukso diplomas Kauno mišriam chorui „Cantate Domino“. Praha. „Cantis Veris“ šiuolaikinės muzikos chorų konkursas. 2016 02 13.

 

"Geriausio dirigento" diplomas R. Daugėlai. Praha. "Cantis Veris" šiuolaikinės muzikos chorų konkursas. 2016 02 13.

„Geriausio dirigento“ diplomas R. Daugėlai. Praha. „Cantis Veris“ šiuolaikinės muzikos chorų konkursas. 2016 02 13.

Parašykite komentarą