Kamerinis choras „Cantate Domino“: konkurso prizai ir dangiškoji misija

 

 Kauno Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios choras „Cantate Domino“, vadovaujamas Rolando Daugėlos, vasarą pradėjo skambiu akordu VI-jame tarptautiniame chorų konkurse „Auksinė Šalčios juosta“, vykusiame birželio 10-11 dienomis.

Choro dainininkams nereikėjo nudelbti akių nulipus nuo konkurso scenos ir aptariant pasirodymą su savo choro vadovu R. Daugėla. Kad konkurso metu choras puikiai suskambėjo, liudijo klausytojų ovacijos ir konkurso dalyvių išsakyti susižavėjimo žodžiai po pasirodymo. Vakare tai patvirtino ir konkurso komisija, paskelbdama laureatus.

Cantate Domino“ laimėjo pirmąją vietą mišrių chorų kategorijoje, maža to, pelnė specialųjį prizą už geriausią sakralinio kūrinio atlikimą.

VI tarptautinis chorų konkursas tradiciškai vyko Eišiškių miestelyje, Šalčininkų rajone. Konkurso būta gana intensyvaus. Tačiau organizatorių pastangų dėka viskas vyko sklandžiai. „Tereikėjo organizatorių nurodytu laiku atsirasti reikiamoje vietoje: repeticijų ir persirengimo patalpose, konkurso perklausų vietoje, valgykloje. Viskas puikiai sustyguota. Už tai organizatoriams norime padėkoti“, – sakė choro prezidentas Aurimas Ramoška.

Šiais metai choras „Cantate Domino“ švenčia savo 25-ių metų jubiliejų, tad yra užsibrėžęs aplankyti visas Lietuvos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčias. „Cantate Domino“ choristai kaip visuomet nepraleido progos įgyvendinti ir dangiškąją choro misiją – aplankyti dar vieną Lietuvos bažnyčią, pakrikštytą tuo pačiu šventuoju vardu, kaip ir Kauno Vytautinė (taip Kauno Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų – arba kitaip Vytauto Didžiojo – bažnyčią kadaise švelniai pavadino čia rektoriavęs Juozas Tumas-Vaižgantas) ir pagiedoti. Būtų nuodėmė neaplankyti vos už 12 km nuo Eišiškių esančios Pabarės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios. Tiesa, patekti į jos vidų iš anksto nesusitarus su klebonu dainininkams nepavyko, tačiau kelios šventoriuje sugiedotos giesmės sukvietė prie langų šalia bažnyčios esančių namų gyventojus. Misija atlikta!

Sekmadienio rytą, konkurso organizatorių prašymu, choro laukė Šv. Mišios Kalesninkų bažnyčioje. Po sugiedotų mišių Kalesninkų bažnyčios kunigas padėkojo chorui už ypatingą dovaną – nuostabias giesmes, kurios kilstelėjo iki Dangaus.

Pakiliai nusiteikę choristai atsisveikino iki rudens. Jų laukia intensyvus jubiliejinių choro metų koncertų ir festivalių pripildytas sezonas.

Cantate Domino 2017 Auksine Salcios juosta

Parašykite komentarą