Jurgita Juozūnienė: didžiulė laimė matyti laimingus žmones repeticijose!

Eina treti metai, kai Jurgita Juozūnienė, sėkmingai dirbusi su Šiaulių jaunimo choru „Atžalynas“, Lietuvoje – viešnia. Dabar Jurgita su šeima gyvena ir dirba Norvegijoje. Ji mielai sutiko papasakoti apie savo gyvenimą ant fjordo kranto.
 
 
Jurgita Juozūnienė (nuotr.): Laikas bėga, o mūsų gyvenimas čia irgi įsibėgėja, vis labiau pažįstame gyvenimą čia – žmones, jų kultūrą, papročius, tradicijas….
Persikėlėme gyventi iš Bjerkviko į Ankenes, nes čia įsigijome namuką, dabar esame visai šalia Narviko, truputį arčiau didesnio miesto. Narvike gyvena apie 15000 gyventojų, tai trečiasis miestas Nordland apskrityje pagal gyventojų skaičių. Namelis mūsų visai ant fjordo kranto: džiaugiamės vaizdu į įlanką ir palydime plaukiančius laivus. 
Džiaugiuosi, kad vaikams mokykloje sekasi gerai, sulaukia daug papildomos pagalbos ir dėmesio dėl kalbos. Vaikai draugiški, dažnai svečiuojasi vieni pas kitus, žaidžia. Dovydas pradėjo lankyti vidurinę mokyklą su muzikine linija, kaip pas mus konservatorija (bendras lavinimas su muzika), tikiuosi, kad pavyks sėkmingai tęsti Lietuvoje pradėtą muzikinį kelią. Gaila, kad muzikinis mokymas čia nėra toks stiprus, kaip Lietuvoje. Į muziką jie žiūri, kaip į hobby, o ne kaip į specialybę, tai stengiuosi pati prisidėti prie muzikinio lavinimo. Gustukas lanko Narviko bažnyčios vaikų choriuką, tai irgi prisiliečia prie dainavimo. 
 
Dėl mano veiklos, tai galiu pasakyti, kad jos vis daugėja. Daugelis nustemba, kai pasakau, kad šiuo metu vadovauju 6 chorams (2 mišrūs, 2 vyrų ir 2 moterų), bet viską susidėlioju į planelius, viskas įmanoma.  Kaip ir minėjau anksčiau, chorinis dainavimas norvegams yra viena iš laiko praleidimo formų, todėl vien Narvike yra apie 8 mėgėjų chorai, o dirigentų su išsilavinimu trūksta, todėl sulaukiu vis daugiau kvietimų. Visus vakarus tenka dirbti, kai kurie chorai yra kituose miesteliuose, tai pačiai tenka vairuoti nemažus atstumus, kol pasiekiu tikslą, o keliai žiemą čia būna ypatingi, bet jau pripratau, tiesiog vairuoju atsargiai. 
Na, negaliu kitaip, matyt toks jau mano pašaukimas, didžiulė laimė matyti laimingus žmones repeticijose, jų dėkingumas ir įvertinimas, gerų žodžių sakymas, tas nepaprastas nuoširdumas ir atvirumas skatina mane atsiduoti darbui. 
 
Pernai grįžome iš Lietuvos J. Naujalio konkurso Kaune su Grovfjordo choriuku, tai dar šiuo metu jie vis prisimena kelionę ir laimėtus prizus, viska tai paliko didžiulį įspūdį jiems, nuolat svajoja sugrįžti, tai manau, kad tikrai sugrįšime. 
Dalyvavimas konkurse jiems buvo didžiulis iššūkis, nes konkursai čia nėra labai propaguojami ir populiarūs. Tas pats ir mokyklose, nėra konkurencijos, varžymosi skatinimo, visi yra lygūs. 
Su kitu mišriu choru „Sangvirkelaget“ iš Narviko gegužę vykome į Skandinavijos chorų festivalį, kuris vyko Yorke Anglijoje. Iš ten grįžome taipogi pakylėti, nes tapome festivalio nugalėtojais ir parsivežėme nugalėtojo prizą. 
 
Šalia chorų dirbu ir muzikos mokykloje Ballangene, kur vaikučius mokau dainavimo ir grojimo pianinu. Turiu 18 mokinukų.
 
Dėl aktyvios veiklos esu įtraukta į Šiaurės Norvegijos regiono muzikos konsultantų valdymo grupę (Norsk musikkråd). Ten vyksta susirinkimai, kur sprendžiami aktualūs muzikiniai klausimai, analizuojami projektai. 
 
Noriu pasidžiaugti, kad mano kaip dainininkės karjera nenutrūko ir visai neseniai grįžau iš projekto, kur dainavau kartu su vienu iš žymiausių Norvegijos profesionaliu ansambliu Vokal Nord koncertiniame ture po Šiaurės Norvegiją. Gavau galimybę atlikti Monteverdi Ninfos lammento ariją  kartu su ansamblio vyrais. Sulaukiau pačių geriausių atsiliepimų iš dirigento (Bjørn Andor Drage), kuris yra ir žymus vargonininkas ir iš aplinkinių, gavau kvietimų dalyvauti projektuose ateityje. Beje, dainininkai atrenkami iš visos Norvegijos, atvykusių buvo iš Oslo, Stavangerio ir kitų miestų. Didžiulė patirtis ir įspūdis. 
 
Na, o šiuo metu ruošiuosi į kelionę ir gyvenu šia nuotaika – vasario 26 d. vykstu į choro dirigentų konferenciją JAV Kansas city. Parašiau projektą, kur gavau dirigento stipendiją dalinai padengti kelionės išlaidas. Stengsiuosi pasisemti žinių savo darbui, nes nuolat ieškau naujovių, kad nustebinti savo dainininkus ir paįvairinti repeticijas. Šiuo metu esu ir  Norvegijos chorų sąjungoje vokalo instruktorių sąraše, tai reiškia, kad chorai gali mane pakviesti seminarui, kur dalinuosi žiniomis apie vokalo techniką ir chorinio dainavimo ypatumus.  
 
Pasiilgstu namų, tėvų, Lietuvos vėjo ir kvapo, kalbos, draugų….Bet mano šeima yra tie, kurie palaiko ir padeda man būti savimi, leidžia man kurti ir dalinti save tiems, kuriems esu reikalinga…

Parašykite komentarą