Išrinkti 2022 m. Dainų šventės Dainų dienos meno vadovai

Prieš kurį laiką pasibaigė bemaž pusmetį trukęs 2022 m. Dainų šventės Dainų dienos scenarijaus konkursas. Kaip ir dera atsakingam konkursui, jis vyko trimis turais. Dalyviai kas kiek laiko privalėjo atlikti naujas, nuostatuose įvardintas kūrybines užduotis. Pagrindinis užsakovas, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, pasitelkęs skaitlingą ir autoritetingą konkurso vertinimo komisiją, konkurso laimėtoju paskelbė Raimondo Katino (nuotr.) ir Alfonso Vildžiūno kūrybinį darbą. Jiems ir buvo pasiūlytos šventės meno vadovų pareigos.


Šis kūrybinis duetas gerai žinomas mūsų chorinei bendruomenei, kultūros visuomenei. Abudu kartu jau yra laimėję šventės scenarijaus konkursą ir vadovavę 2003 m. Dainų šventės dainų dienai „Karūna Tėvynei“. R. Katinas sėkmingai vadovavo 2005, 2012, 2016 metų Lietuvos moksleivių Dainų šventėms, dainuojančiam jaunimui vadovaus ir 2020 m. šventėje.


Sėkmingai šie studijų suolo draugai darbuojasi ir su savo vadovaujamais chorais: A.Vildžiūnas (nuotr.) su Klaipėdos mišriu profesionaliu choru „Aukuras“, R.Katinas su B.Dvariono muzikos mokyklos mergaičių ir merginų choru „Viva Voce“. Per abu chorus, beveik po lygiai, laimėta virš dvidešimties  tarptautinių konkursų daugelyje šalių.


Ruošiant šventę prie minėto kūrybinio dueto prisidės žinomas režisierius, Klaipėdos jaunimo teatro įkūrėjas ir vadovas prof. Valentinas Masalskis bei valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis. Kaip konkurso nugalėtojai šmaikštauja, tarsi kartojasi A.Diuma muškietininkų romano tęsinys „Po dvidešimties metų“. Ir mes linkime visokeriopos sėkmės. O žinant, kad tiek A.Vildžiūnas, tiek R.Katinas yra puikūs, žodžio kišenėje neieškantys pašnekovai, tikėsimės naujų, įdomių susitikimų, pasidalinimų mintimis ir darbais choras.lt svetainės puslapiuose.

Parašykite komentarą