IŠ TAMSOS Į ŠVIESĄ – KONCERTAS NEĮVYKS!

Choras „Jauna muzika“ ir styginių kvartetas „Mettis“ kviečia chorinės muzikos gerbėjus kartu pasinerti į ramybės oazę, muzikos garsų magiją, kurioje pinsis šiluma su šviesa. Simboliška, kad „Iš tamsos į šviesą“ skambės prieš pat Visų Šventųjų dieną. Koncertas vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje spalio 30 d. 19:00. Kartu su choru pasirodys žinomi Lietuvos atlikėjai – styginių kvartetas „Mettis“ (Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė). Taip pat, dalyvauja Povilas Jacunskas (violončelė).


Programoje dominuoja britų kompozitoriaus Johno Tavenerio kūryba. Autoriaus klasikinėms kompozicijoms didelę įtaką darė religinės temos, domėjimasis misticizmu. Metams bėgant, jo muzika tapo vis dvasingesnė, kontempliatyvi savo idioma ir populiari tarp žiūrovų visame pasaulyje. Nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos įkvėpimo iš alternatyvių šaltinių jis ieškojo plačiai domėdamasis didžiosiomis religijomis, apimdamas induizmą, judaizmą, krikščionybę, islamą ir Amerikos indėnų dvasingumą.


Koncerte taip pat skambės ir lietuvių autoriaus Vidmanto Bartulio kūrinys „Saulutė šviesioji“. Beveik visose savo kompozicijose Bartulis atsigręžia į pamėgtąją praeities muziką, cituodamas ir perprasmindamas ją paradoksaliuose šiandienos kontekstuose, rašo poratalas www.mic.lt. Apie šį kūrinį autorius yra parašęs: „Kūrinėlis yra „paskolintas“ iš oratorijos „Kelias“… Truputėlį „patobulintas“ leidžiant jam „gyventi“ autonomiškai… O idėja liko ta pati: begalinė, desperatiška Konstantino meilė Sofijai… Švelnūs, vaizdingi Mikalojaus Konstantino meilės epitetai „sugulė“ į kūrinėlio tekstą, o jo muzikos kūrinių atgarsiai – į muzikinį…”


Kvartetas „Mettis“ kartu su Povilu Jacunsku (violončelė) atliks Maxo Richterio kūrinį „On the Nature of Daylight“, sukurtą 2004 m. Richteris yra svarbi figūra šiuolaikinės muzikos scenoje, kurianti novatorišką kompozitoriaus, pianisto ir prodiuserio darbą. Nuo sintezatorių ir kompiuterių iki pilno simfoninio orkestro – novatoriškas Richterio darbas apima solinius albumus, baletus, koncertų salės pasirodymus, filmų ir televizijos serialus, vaizdo meno instaliacijas ir teatro kūrinius.


PROGRAMA:


John Tavener – Today the Virgin (1989)
John Tavener – The Lamb (1982)
John Tavener – Funeral Ikos (1981). Salomėjos Jonynaitės atminimui
John Tavener – The Bridegroom (1999)
Max Richter – On the Nature of Daylight (2004)
Vidmantas Bartulis – Saulute šviesioji (2011). Vidmanto Bartulio atminimui
John Tavener – Mother of God, here I stand (2004)
John Tavener – As one who has slept (1996)

ATLIKĖJAI:


Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (dirigentas ir meno vadovas Vaclovas Augustinas)
Povilas Jacunskas (violončelė)
Styginių kvartetas „Mettis“: Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė)
Dirigentas Vaclovas Augustinas

Renginio metu bus imtasi saugos priemonių ir laikomasi visų SAM reikalavimų bei rekomendacijų dėl COVID-19 viruso. Vietos salėje bus be numeracijos, su rekomenduojamais tarpais tarp žiūrovų. Žiūrovai ir personalas viso renginio metu turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės tokių apsaugos priemonių dėvėti negali.


Bilietai parduodami: bilietai.lt

Parašykite komentarą