INDONEZIJOJE DU AUKSO MEDALIUS IŠKOVOJO VAIKŲ CHORAS „UGNELĖ“!

Vaikų choras „Ugnelė”, vadovaujamas Valerijos Skapienės, iš didžiausio Indonezijoje Balio chorų konkurso į Lietuvą parveža du aukso medalius. Indonezijos chorų asociacijos „Bandung Choral Society” organizuojamame konkurse šiemet dalyvavo 160 chorų iš 16 pasaulio valstybių.

Chorai iš Kanados, Kinijos, Indonezijos, Japonijos, Latvijos, Malaizijos, Mianmaro, Naujosios Zelandijos, Filipinų, Lenkijos, Singapūro, Pietų Korėjos, Tailando, JAV ir Venesuelos kartu su lietuviais varžėsi įvairių muzikos žanrų ir amžiaus grupių kategorijose. Vaikų choras „Ugnelė” medalius iškovojo folkloro muzikos ir paauglių chorų grupėse. „Lietuviškai muzikai sudėtinga konkuruoti su pietryčių Azijos – azijiečiai scenoje surengia tikrus karnavalus, jų tradicinė muzika energinga, kostiumai – blizgantys ir ryškūs. Labai smagu, kad mūsų muzikos subtilumas paliko įspūdį,” – džiaugėsi choro vadovė Valerija Skapienė.

Indonezija pastaruosius kelerius metus pasaulyje garsėja kaip išskirtinai aukšto lygio chorų valstybė. Jos sostinės Džakartos choras „Resonanz” jau kelis kartus iš eilės yra laimėjęs Grand Prix pagrindiniuose pasaulio chorinės muzikos konkursuose. Šalyje, turinčioje 260 milijonų gyventojų, chorų yra nesuskaičiuojama gausybė. „Žmonės Indonezijoje labai nori dainuoti, patekti į chorą jiems yra didelė garbė. Mūsų šalyje daug žmonių natūraliai turi labai gerus dainavimo įgūdžius, nes mes nuo pat vaikystės daug giedame melsdamiesi,“ – pasakojo „Bandung Choral Society“ prezidentas, choro dirigentas ir kompozitorius Tommyanto Kandisaputra. Jo vadovaujamas Balio chorų konkursas Indonezijoje nepaprastai vertinamas – mokyklos, kurių chorai jame dalyvauja, net gauna papildomą savaitę atostogų. „Pabendravę su vietiniais chorais supratome, kad Indonezijos chorų fenomenas nėra atsiradęs iš niekur, – sakė Valerija Skapienė. – Viena iš priežasčių, kodėl jie turi tiek daug pasaulinio lygio kolektyvų, yra ta, kad chorinis dainavimas Indonezijoje yra palaikomas valstybės ir aktyviai finansuojamas privačių rėmėjų. Konkurso uždarymo fejerverkai, kuriuos padovanojo privačios įmonės, buvo nė kiek ne prastesni nei Naujųjų metų fejerverkai Vilniuje.“

Vaikų choras „Ugnelė“ konkurse atliko Vytauto Miškinio, Linos Kairytės, Jono Tamulionio, Michelle Roueche iš Kanados ir Richardo Oswino iš Naujosios Zelandijos muziką. Konkurso dalyvius vertino chorinės muzikos ekspertai iš devynių pasaulio šalių – nuo JAV iki Filipinų.

Parašykite komentarą