Į Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovo postą sugrįžo Tomas Ambrozaitis

 

2017 m. spalio 9 d. Šiaulių valstybinio kamerinio choro meno vadovo pareigas po vienerių metų darbo paliko Egidijus Kaveckas. Kaip ir kodėl tai įvyko paklausėme „Polifonijos“ choro administracijos ir sulaukėme tokio atsakymo:  tai įvyko abipusiu susitarimu, kadangi gavus darbą chore „Bel Canto“, važinėti į Šiaulius, gyvenant Vilniuje, E. Kaveckui tapo tiek ekonomiškai, tiek laiko atžvilgiu, tiek kitomis prasmėmis buvo nenaudinga. Todėl prabėgus bendradarbiavimo metams, mes gražiai atsisveikinome. O į jo vietą nuo spalio 9 d. grįžo prieš tai su Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“ ne vienerius metus dirbęs maestro Tomas Ambrozaitis, su kuriuos spalio 18 dienos koncertu Pakruojo sinagogoje Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ pradėjo naują projektą „Menas žmogaus gerovei“. Projekto esmė – rengti koncertus socialinę ir geografinę atskirtį patiriantiems žmonėms visame Šiaulių regione.


Projektas sumanytas anksti pavasarį, visos Šiaulių apskrities savivaldybės sutiko jame dalyvauti ir pasirūpinti, kad į koncertus seniūnijų transportu būtų iš atokiausių kampelių atvežami tie žmonės, kurie į gyvos muzikos koncertus atvykti turi mažai galimybių ir dėl amžiaus, ir dėl sveikatos, ir dėl pinigų stygiaus, ir dėl geografinės atskirties. Rajonų gyventojams ne paslaptis, kad viešasis transportas važiuoja retai, o nuosavi automobiliai stovi ne kiekviename kieme.


„Mūsų tikslas – suteikti žmonėms galimybę susitikti, paklausyti geros muzikos, prašviesėti dvasioje šiuo niūriu metu. Nesvarbu, kur žmogus gyvena – didmiestyje ar vienkiemyje. Jis – Lietuvos pilietis, ir į kultūrą turi vienodas teises su visais šalies gyventojais. Mūsų pareiga – suteikti jam galimybę ta teise pasinaudoti. O kai prie to prasmingo tikslo prisideda ir vietos savivalda, mes visi kartu galime turtinti regiono, o tuo pačiu ir visos šalies kultūrinį gyvenimą“,- sakė Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovė Nijolė Saimininkienė.


Šiuo metu koncertai suplanuoti Pakruojo, Joniškio, Kelmės, Radviliškio ir Šiaulių rajonuose. Kiekvienam koncertui Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis rengia ypatingą programą.

Kitais metais projektas bus tęsiamas, kelsis į kitus rajonus, bus papildomas programomis, orientuotomis ir į jaunąjį klausytoją.

 

 

Parašykite komentarą