Į Lietuvos 100-mečio dainų šventę atvyks ir lietuviškai dainuos „Jordan kai“ vyrų choras iš Japonijos

 
Vienas iš 75-ių Lietuvos 100-mečio dainų šventei užsiregistravusių užsienio kolektyvų – vyrų choras iš Japonijos. Tai 18 vyrų choras „Jordan kai“, apie kurį norime papasakoti choras.lt skaitytojams. 
 
„Jordan kai“ chorą galima būtų pavadinti ir Lietuvos 100-mečio Dainų šventės japonų choru, nes jo dainininkai susibūrė būtent šiam tikslui – dalyvauti ir dainuoti lietuviškai mūsų valstybės 100-mečiui dedikuojamoje šventėje „Vienybė težydi“. Na, dainų šventės repertuaras tikrai nėra pats paprasčiausias, o lietuvių kalba dažnam užsieniečiui sukelia dantų sopulį, o štai nejauni žmonės – vyrai! – pasiryžę įveikti visus barjerus ir patirti muzikavimo ir bendrystės džiaugsmą jungtiniame chore su tūkstančiais lietuvių iš viso pasaulio. Kas jie?
Tai Japonijos vyrų chorų draugijos „Jordan“ (tarimas – džiodan) nariai. Pati draugija įkurta 1992 metais, ir jai priklauso 9 chorai ir daugiau nei 250 narių. Tai chorai, kurie savo veikla užsiima palei „Joban“ geležinkelio liniją, taigi ir draugijos pavadinimas susijęs su geležinkelio linijos pavadinimu – jis sudarytas iš žodžių „Joban“ ir „Dansei gasshodan“ (liet. japonų vyrų choras) pirmųjų skiemenų.
Draugijos įkūrimo pradžioje dauguma jos narių buvo Tokijuje dirbantys vyrai, šiuo metu – daugiau senjorų. Draugija dalyvauja įvairiuose renginiuose, pvz. dainavo filmo „Baltijos rojus“ peržiūros koncerte, koncerte Tokijo geležinkelio stotyje, kasmet dalyvauja „Odė džiaugsmui“ koncerte 5000 dainininkų jungtiniame chore, kituose chorų ir muzikos festivaliuose, miesto operose, dainuoja senelių namuose. 2016 m. draugija „Jordan“ buvo pristatyta Japonijos NHK-BS televizijos laidoje. Kasmet yra rengiamas draugijos suvažiavimas, kuriame kiekvienas choras pristato savo repertuarą bei visi chorai kartu gieda draugijos himną. Kas treji metai rengiamas „Jordan“ draugijos koncertas. Paskutinis (8-asis) vyko 2016 m. sausio 17 d.
Į Lietuvą atvyksiantis choras „Jordan kai“ yra jungtinis „Jordan“ draugijos chorų atstovų kolektyvas.  18-ka „Jordan kai“ choristų yra iš šešių „Jordan“ draugijos chorų:
1. 3 tenorai iš vyrų choro „Toride“, įkurto 1987 metais, po to, kai Toride mieste įvyko koncertas „Odė džiaugsmui“, palikęs dainininkams neišdildomą įspūdį. 
2. 5 bosai iš „Joban Hitachi“ vyrų choro, įkurto 1993 m. ir priklausančio Ibaraki prefektūros chorų federacijai. Šiuo metu jame dainuoja 40 choristų. Dauguma narių gyvena Hitachi mieste arba jo apylinkėse. 
3. 2 tenorai ir 2 bosai iš „Ensemble Leone“, kuris didžiuojasi savo 38 metų istorija. Jis ne tik dalyvauja chorų festivaliuose, miesto koncertuose, bet ir rengia koncertus senelių namuose. Už šią labdaringą veiklą yra įvertinti ir apdovanoti. Choras yra lankęsis ir koncertavęs Vokietijoje, yra užmezgęs ryšius su šios šalies vyrų chorais. 
4. 2 tenorai ir 1 bosas iš „Noda“ choro, įsikūrusio 2003 m. Noda mieste. Jame dainuoja 26 vyrai, choras yra aktyvus miesto renginių dalyvis.
5. 2 bosai iš „Tokatsu“ vyrų choro. Choras repetuoja, siekdamas tobulos harmonijos, intervalo ir balsų kokybės bei daina atspindėti pasaulio kūriniją.
6. 1 tenoras iš  „Kinyo-kai“ choro, įkurto 1984 metais. Šiuo metu jame dainuoja 8 vyrai, o vadovauja jauna dirigentė ir koncertmeisterė. Choro nariai ne tik mėgaujasi dainavimu, bet ir daug dėmesio skiria tarpusavio santykiams – bendravimui ir draugystei. 
  
 Kaip ir Lietuvos chorai, šiuo metu „Jordan kai“ intensyviai ruošiasi perklausai, rengia video, kurį išklausiusi komisija Lietuvoje įvertins „Jordan kai“ pasiruošimą. ‎Jie patys taip pasakoja apie save:
 

Mes seniai buvome susidomėję Lietuvos Dainų švente, vienu didžiausių chorų festivalių pasaulyje, ir svajojome joje dalyvauti. Bet manėme, kad tokia svajonė niekada neišsipildys.

 

Pastaraisiais metais Japonijoje dažniau girdime Lietuvos vardą, įvairiose televizijos programose pristatoma apie Chiune Sugiharos, kuris per karą Kaune dirbdamas vicekonsulu išgelbėjo daugybę žydų pabėgėlių, istorija. Mums sužinojus apie istorinius ir kt. ryšius tarp Japonijos ir Lietuvos, Lietuva mums tapo artimesne šalimi. Tai dar labiau skatino norą sudalyvauti Dainų šventėje.

 

2017 m. sausio mėn. 18 entuziastų iš asociacijos “Jordan” įkūrė chorą “Jordan-kai”, kuris siekia dalyvauti Lietuvos Dainų šventėje. Siekdami praeiti atranką mes kiekvienas kasdien namie mokomės lietuviškus kūrinius ir po to repetuojame kartu.

 

Labai tikimės, kad mūsų svajonė išsipildys ir su mielais Lietuvos chorų dainininkais kartu dainuosime Dainų šventėje!

 

‎ 
Taip pat jau yra numatytas jungtinis koncertas su Šiaulių berniukų ir jaunuolių choru „Dagilėlis“ . Jis vyks 2018 m. liepos 3 d. 18 val. Šiaulių Šv. Petro ir Pauliaus katedroje.
Jordan kai 2 n

Parašykite komentarą