Į Kauno valstybinį chorą įsėlino Covid-19 virusas

Interneto portalas lrytas.lt (autorius Vygandas Trainys) vakar, ketvirtadienį, po pietų paskelbė, kad „Kauno valstybinio choro 50-mečiui tenorui nustačius koronavirusą, buvo skubiai atšauktas ketvirtadienį Trakuose turėjęs įvykti koncertas, o visi 64 kolektyvo nariai buvo priversti izoliuotis ir laukia tyrimų.“

COVID-19 susirgo ir užsikrėtusio šia infekcija dainininko dukra, dirbanti Kauno prekybos centre „Maxima“, todėl dabar sudėtinga nustatyti užkrato židinius, kas nuo ko užsikrėtė. Dukra yra saviizoliacijoje. 

 

KVCH tenorui pajutus COVID-19 simptomus – slogą, temperatūrą, jis apie tai telefonu iš namų pranešė savo bendradarbiams. Pastarieji patarė neiti į darbą ir pasitikrinti dėl koronaviruso, bet dar prieš tai jis susitiko su kolektyvo nariais, repetavo, todėl planuojama patikrinti visus choro atstovus. Iš viso gali būti patikrinta apie 200 žmonių, kurie turėjo ryšį su Kauno valstybinio choro atlikėjais.

Atšaukus choro koncertą Trakų bazilikoje, greičiausiai toks pat likimas ištiks ir sekmadienį numatytą choro pasirodymą Jonavoje. Vyriausiojo dirigento žiniomis, visi testų laukiantys atlikėjai jaučiasi gerai, o COVID-19 užsikrėtęs kolega serga lengva ligos forma. Jis šiuo metu yra namuose.

Choro darbas vyksta nuotoliniu būdu.

Nustačius koronavirusą Kauno valstybinio choro dainininkui, bus testuojami ir Kauno valstybinės filharmonijos darbuotojai. Dalis jų yra saviizoliacijoje. Tose pačiose Kauno filharmonijos patalpose repetavo ir Kauno simfoninis orkestras, todėl reikės pasitikrinti ir jo atstovams. Orkestras jau atšaukė penktadienį planuotą koncertą Laisvės alėjoje. 

Parašykite komentarą