„Gabija“ Liublino unijos 450-mečio iškilmėse

Birželio 14-16 dienomis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinis choras „Gabija“ vyko į Lenkiją, Liublino miestą, kur Domininkonų bazilikoje dalyvavo Liublino unijos 450-mečio minėjimo koncerte „Nuo Liublino unijos iki Europos sąjungos“.

VGTU Studijų prorektoriaus Romualdo Kliuko iniciatyva į Liubliną „Gabiją“ pakvietė ir šiltai sutiko Liublino Politechnikos akademinis choras. Šeštadienį repetuodamas choras pirmą kartą dainavo bazilikoje ir buvo pakerėtas jos grožio. Tuomet gabijiečiai susipažino su Liublino Politechnikos akademinio choro dainininkais bei jų vadove Elzbieta Krzeminska ir bendroje repeticijoje sulaukė pagyrimo, jog yra labai gerai paruoštas. Vakare vyko abiejų chorų vakaronė, kurios metu choristai susipažino artimiau, dainavo dainas, šoko, supažindino vieni kitus su savo šalies papročiais.

Sekmadienį atskirus abiejų kolektyvų pasirodymus vainikavo jungtinio choro kartu su kameriniu orkestu „Kwartemia Plus“, keturiais solistais ir basso continuo atliekami 2 lenkų kompozitoriaus Grzegorz Gerwazy Gorczycki motetai „In virtute tua“ bei „Laetatus sum“. Koncertą filmavo TVP 3 televizija, chorą sveikino ne tik Liublino Politechnikos atstovai, bet ir miesto prezidentas (meras) Krzystof Žuk, kuris, labai dėkodamas, įteikė „Gabijai“ Liublino unijos medalį.

Viešnagės metu kolektyvas aplankė istoriškai svarbias miesto vietas: senamiestį, Liublino pilį, Krokuvos vartus, Lietuvių aikštę ir kt. VGTU choras „Gabija“ gyveno prabangiame senamiesčio viešbutyje „Na Podvalu“, kuris anksčiau yra buvęs vienuolynu, tad kiekviename kambaryje buvo ant sienos pakabintas kryželis, o spintelėse gulėjo po Evangeliją. Maistas viešbutyje choristams labai patiko, nes tai buvo nacionalinė lenkų virtuvė!

Ši kelionė „Gabijai“ suteikė ne tik daug įspūdžių, bet ir naujas pažintis, tad tikimasi, jog ši graži, naujai užsimezgusi chorų draugystė jau šią žiemą pradžiugins klausytojus ir Lietuvoje.

Jonas Motiejauskas ir  Rita Monstvilaitė

Parašykite komentarą